کاخ‌سفید به دنبال انقلاب رنگی در قرقیزستان

آمریکا سعی دارد بعد از تعطیلی پایگاه نظامی ماناس، راهی برای ازسرگیری مجدد روابط با قرقیزستان پیدا کند و در عین حال تلاش دارد تا بدون اعمال فشار مستقیم مانع از عضویت این جمهوری در اتحاد گمرکی به رهبری روسیه شود.

اوکراین و تسلط ناسیونالیسم تحت سلطه

یانوکویچ چاره‌‌ای جز تلاش برای ماندن در قدرت نمی‌‌بیند. ترک کردن کاخ ریاست‌جمهوری و مهاجرت به مرکز طرفداران خود در شرق اوکراین، بیش از آنکه نشان‌دهنده‌ی پذیرش شکست از سوی یانوکویچ باشد، حکایت از آن دارد که وی خود را برای مقاومت و مبارزه‌ی بیشتر آماده می‌‌کند. اگرچه این اقدام ممکن است نتیجه‌ی چندانی برای وی به بار نیاورد، اما با توجه به حمایت روسیه و همچنین این مسئله که حیات سیاسی وی و بسیاری از متحدانش در گرو مبارزه و مقاومت بیشتر است، به نظر می‌‌رسد که این گزینه یکی از مهم‌ترین سناریوهای پیش رو خواهد بود.

عکس: ذوق‌مرگی اصلاح‌طلبان از آزادی تیموشنکو

تحلیل گران سیاسی اوکراین را به آزمایشگاه انقلاب مخملی تشبیه می‌کنند. واکنش روزنامه‌های اصلاح طلب به این واقعه جالب توجه است.

هشدار روسیه به معترضان اوکراینی

اتحادیه اروپا و آمریکا در نظر دارند تا به کشور مقروض اوکراین، وام‌های بزرگ بدهند. یکی از سخنگویان کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما به دنبال یافتن راه‌هایی هستیم که به اوکراین در زمان بحران سیاسی و اقتصادی کمک کنیم.

زاکانی: فتنه با فرار به جلو فراموش نمی‌شود

کیان تاج بخش از زندانیان فتنه 88 در اعترافاتش گفت من در سال 79 از بنیاد سورس برای انجام سه کار تسریع بر هویت زدایی و از بین بردن انقلاب و جوهره آن، سازماندهی اجتماعی و انداختن درخت تنومند انقلاب اسلامی مامور شدم و به ایران آمدم.

عکس: پدر مخملی‌ها و همسر سومش

جرج سوروس میلیاردر آمریکایی که بسیاری او را مرد پشت پرده انقلابهای مخملی می دانند در سن 82 سالگی قصد دارد تا برای سومین بار ازدواج کند. همسر سوم او تامیکو بولتون 41 سال سن دارد.

ترویج انقلاب مخملی با هیجان هان کاذب

این بازی ها طوری طراحی شده بود که بازیکن خود را به شکل انقلابی و حامل ارزش های لیبرال دموکراسی تصور کند برای آزادی لیبرالیستی مجاهده می کند و در عین حال علائم و نشانه هایی از روحیه انقلابی مثل چکش، ابزار مبارزاتی که علائم جنبش های سرخ و کمونیستی بود در این بازی ها جای داده می شد و فرد مرحله به مرحله بازی می کرد تا بتواند قدرت حاکم را از بین ببرد .

تحلیلگر فرانسوی: قتل‌هایی شبیه قتل «ندا آقاسلطان» لازمه انقلاب‌های مخملین است

تیری میسان، تحلیلگر فرانسوی و نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال 2002، قتل افرادی نظیر ندا آقا سلطان را بخشی از طراحی انقلاب‌های مخملین دانست.

طالب‌زاده: خدا مقدر كرده با هجمه شيطان، رسانه انقلاب متحول شود

نادر طالب‌زاده معتقد است كه تقدير خداوند بر اين بوده است كه به وسيله فشار و هجمه‌اي كه شيطان وارد مي‌كند، سيستم رسانه‌اي انقلاب اسلامي ما متحول شود.

جایزه بنیاد ملی دموکراسی آمریکایی به جنبش سبز رسید

این بنیاد در سال 1982 از سوی وین وبر با شعار اصلی «آنچه برای آمریکا خوب است، برای دنیا نیز خوب است» تاسیس گردید. توسعه دمکراسی با قرائت آمریکایی، ایجاد و حمایت از سازمانهای همسو با لیبرال دمکراسی غرب و حفاظت از منابع آمریکا از کارهای ویژه این بنیاد است. این بنیاد در کشورهای هدف تلاش می کند تا در پوشش حمایت از دمکراسی، احزاب و گروه های همسو با منافع آمریکا را به قدرت برساند. حمایت و کمک به پیروزی انقلاب های مخملی در جمهوری های شوروی سابق در کارنامه این بنیاد ثبت شده است. بعد از افشا شدن فعالیت های سازمان سیا شورای امنیت ملی آمریکا به این شکل جدید از فعالیت روی آورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.