وقتی آیه قرآن هم به شیخ تکفیری اثر نکرد

روش هر یک از این گروه‌ها در پست ایست و بازرسی‌ها متفاوت بود، بیشتر این گروه‌ها چه به اعتبار خودروی سیاسی و خارجی بودن ما و یا ملیت ایرانی نهایت احترام را می‌گذاشتند و اجازه عبور سریع را می‌دادند و برخی دیگر سخت‌گیری می‌کردند.

موفقیت یک رمان فانتزی در نمایشگاه شارجه

منصوره عزالدین به همراه آخرین رمانش با عنوان «کوه زمرد» درباره انقلاب مصر جایزه بهترین رمان عربی نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه را دریافت کرد.

«به وقت قاهره» جدیدترین فیلم سینمای مصر

«به وقت قاهره» جدیدترین فیلم سینمای مصر درباره انقلاب 25 ژانویه است که در آن تاثیر جامعه و محیط مصر از این تغییرات سیاسی و اجتماعی به تصویر کشیده می‌شود.

خواست عمومی انقلابیون کودتا شد!؟

بر خلاف تلاش برخی برای معرفی حوادث 30 ژوئن گذشته به عنوان کودتای نظامی، حوادث مزبور انقلاب مردمی به تمام معنا علیه اخوان المسلمین بود نه کودتای نظامی… ارتش در انقلاب 25 ژانویه نیز کنار مردم بود اما عجیب اینکه جریان اسلامگرا این بار حمایت ارتش از مردم را محکوم کرد

آیا انقلاب مصر به عقب باز خواهد گشت؟

اگرچه یکی از اصول حاکم بر جوامع دمکراتیک حاکمیت مردم بر کشور و تصمیم‌گیری‌هاست اما به نظر می‌رسد، خواست مردم مصر جهت برکناری «محمد مرسی» از قدرت با توجه به شرایط حاکم بر این کشور، تنها مصر را به سمت هرج و مرج سوق خواهد داد.

موج دوم انقلاب مصر در راه است

یک روزنامه اتریشی در مطلبی از افزایش نارضایتی و خشم مردمی از محمد مرسی و خطر به راه افتادن اعتراضات خشونت آمیز و موج دوم انقلاب در آستانه سالگرد ریاست جمهوری وی خبر داد.

مشهورترین زندانی فراری انقلاب مصر

وزیر کشور پیشین مصر فاش کرد که در جریان انقلاب این کشور بیش از 23 هزار زندانی از زندان‌های مصر گریخته‌اند که یکی از آنها محمد مرسی، رئیس‌جمهور کنونی است.

ایران به دنبال شیعه کردن مسلمین نیست

تشکل‌های مردمی و دانشجویی در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه ایران به دنبال ایرانى کردن اعراب یا شیعى کردن سایر مسلمین نیست اعلام کردند: راه حل و فصل بسیاری از این اختلافات نه از تکفیر و مجادله بلکه از راه گفتگو و تقریب میسر می‌شود.

حسنی مبارک آزاد می شود

احمد مکی وزیر دادگستری مصر اعلام کرد که حسنی مبارک 14 آوریل (25 فروردین) آزاد خواهد شد.

مصر میان تکمیل انقلاب و کابوس هرج ومرج

دولتمردان مصر و مخالفان آن‌ها، یکدیگر را متهم کرده و طرف مقابل را مسئول بروز بحران کنونی معرفی می‌کنند، درخواست‌ها برای آرامش نیز تاکنون نتوانسته از شدت این بحران بکاهد که همچنان در حال وخیم‌تر شدن است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.