تفاسیر سرمایه‌داری از فاطمیه

در تفکر حضرت زهرا(س)، «الجار ثم الدار  اول همسایه، بعد خانه خود» متجلی است.

خواب انگلیسی؛ به بهانه سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران

به گزارش گاردین، جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا، در دیدار دوشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۷/ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۸ با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، تکرار فاجعه جنگ اول جهانی را برای ایران محتمل دانست. هانت بدینسان تلویحاً ایران را تهدید کرد۰
آنچه از خط تبلیغی انگلیسی ها اعم از بی بی سی و مطبوعات آن کشور و سخن وزیر خارجه شان بر می آید ، تا همین جا متضمن چند نکته و تحول مهم است.

افسانه‌هایی برای حفظ سلطنت در انگلیس

داستان دیگری که برای حفظ سلطنت در انگلیس ساخته شده این است که گفته می‌شود وجود خاندان سلطنتی مانع از روی کار آمدن یک دیکتاتور شده و ملکه به عنوان یک بازدارنده قانونی عمل می‌کند.

انگلیس از اول در پی سرنگونی نظام ایران بود

کارشناس و تحلیلگر برجسته انگلیسی ضمن تاکید بر شباهت‌های سیاست خارجی انگلیس و آمریکا در قبال کشورمان، هشدار داد: انگلیس همیشه سعی در شنود و دستکاری در رایانامه‌ها دارد و ضروریست که ایران به دقت مراقب اوضاع باشد.

خسرو معتضد و «گزینه روی میز» آمریکا

پژوهشگر تاریخ طی یادداشتی به بررسی نقش انگلستان در تاراج سرمایه ایران پرداخت

اتریش مذاکره با انگلیس را لغو می‌کند

صدراعظم اتریش اعلام کرد که کشورش در صورتی که انگلیس با پذیرش سهم بیشتری از مهاجران در خاک خود موافقت نکند، مذاکرات موردنظر نخست‌وزیر درباره خواسته‌های این کشور در اتحادیه اروپا را لغو می‌کند.

انگلیس 605 پناهجوی افغانستانی را اخراج کرد

روزنامه گاردین در گزارشی به موضوع اخراج اجباری 605 پناهجوی افغانستانی از انگلیس پرداخت و نوشت: «هارون احمدی» یکی از ساکنان ولایت لغمان بعد از 11 سال اقامت در انگلیس از این کشور اخراج شد.

چرا کار، کارِ انگلیس است؟

همواره جای این پرسش باقی است که هنگامی که از استعمار بریتانیا در رابطه با ایران سخن به میان می‌آوریم چه منظوری داریم؟

چرا ملت ایران به روباه پیر بی‌اعتماد است؟

بازگشایی سفارت انگلیس در ایران با هر هدفی که صورت گرفته باشد چه بهبود روابط و سرمایه‌گذاری سیاسی که انگلیس در قبال ایران بشدت به آن نیازمند است یا تحکیم مناسبات اقتصادی و حضور در بازارهای جذاب ایران، یک واقعیت غیرقابل کتمان است: ملت ایران هیچگاه به «روباه پیر» اعتمادی نداشته و نخواهند داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.