فرهنگ رضوی فرهنگ دین مبین اسلام است

محقق برجسته لبنانی و از خادمان برگزیده جشنواره امام رضا علیه السلام گفت: فرهنگ رضوی، فرهنگ دین مبین اسلام است که مسلمانان باید آن را پذیرفته و مودت اهل بیت علیهم السلام را در دل های خود نهادینه کنند.

شاعر باید زبان اهل‌بیت باشد

سازگار گفت: دو نوع شعر آیینی داریم یک نوع شعر ولایی است و یک نوع شعر نصیحتی. اولین چیزی که برای رشد جامعه‌ مهم است شعری است که مضمون داشته با جامعه حرف بزند و جامعه به فراخور حالش از آن استفاده کند.

پاداش قرار گرفتن تحت ولایت الهی چیست؟

انسان‌هایی که مؤمن شده و تحت ولایت الهی قرار می‌گیرند،‌ خداوند نیز آنها را در مراتب نورانیت سیر می‌دهد و بخشی از این نورانیت نیز انوار هدایت ائمه علیهم السلام است.

هیأت باید به تقویت بعد عاطفی بپردازد

مصطفی خورسندی گفت: هیئت باید به تقویت بعد عاطفی بپردازد. این تقویت بعد عاطفی سبب جذب به مسیر اهل بیت علیهم السلام می‌شود.

بدترین مرگ دامنگیر چه کسی است؟

هیچ انسانی رویاروی مومنی به او طعنه نمی‌زند، جز این‌که به بدترین مرگ می‌میرد.

معرفی مكتب اهل‌ بيت(ع) به 50 زبان زنده دنيا

رئيس مجمع جهانی اهل بيت(ع) با اشاره به تدوين و ترجمه كتاب‌های مربوط به اهل بيت(ع) به 50 زبان زنده دنيا، اعلام كرد: پشتيبانی از مبلغان و پيروان اهل بيت(ع) در ساير كشورهای جهان از جمله ديگر اقدامات اين مجمع است.

امروز روز غريب توست

اي هفتمين نشانه عشق!

كه كوچه‌هاي سبز باران مشتاق تنفس گام‌هاي تو هستند؛ تا دنيا دنياست نخل‌هاي پريشان عراق، شرمسار مهرباني تواند كه با چند دانه خرماي بي مقدار، تمام هستي را از رايحه حضور تو بي‌نصيب گذاشتند.

زندگی امام جواد (ع) فیلم می شود

پس از هشت ماه تحقیق و پژوهش، طرح داستانی فیلم سینمایی امام جواد (ع) آماده شد.

ناخدا حسین(ع) باشد، کشتی دل راهش را گم نخواهد کرد‌

کربلا بی تو که کربلا نیست! حسین ازلی و ابدیست و این، راز کل ارض کربلای توست. کربلا را نباید رفت، باید رسید‌. به کربلای تو باید با تو رسید. خدا تو را سفینه‌ی سریع رسیدن خواسته است‌. و ما که با تنعّم از «صبح» به روشنی نرسیده‌ایم.

شعر: این زن که بر مدار کمال ایستاده است

سالی گذشت و ما همگی منحنی شدیم
زینب هنوز این همه سال ایستاده است!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.