4صندوق سرمایه گذاری مجوز فعالیت گرفتند

سازمان بورس و اوراق بهادار در فروردین ماه سال 1394، مجوز تاسیس و فعالیت 4 صندوق سرمایه‌ گذاری را صادر کرد.

صدور 120 کد سهامدار خارجی در سال 93

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران، بیش از 120 کد برای سرمایه گذاران خارجی در سال 93 صادر شد.

استقبال حقیقی ها از «سپاس»

دلیل استقبال از این اوراق این است که مزیت سرمایه گذاری تضمین شده را دارد و اگر هم این اوراق منافع بیشتری در بر داشته باشد به سهامداران آن تعلق خواهد گرفت.

رونمایی از شاخص‌های جدید بورس

سه شاخص جدید برای بورس از امروز در بازار سرمایه استفاده شد که شاخص قیمت وزنی هم برای اهالی بازار سرمایه به دلیل اینکه در بازه زمانی طولانی‌تری منتشر شده و هم برای شرکت‌های بازار سرمایه یک وزن ارزش بازاری را متصور شده است.

راه برای افزایش سرمایه بانک‌ها باز شد

در حالی افزایش سرمایه بانک‌ها، بالاخص بانک‌های دولتی از جمله دغدغه‌های دولت بوده و برآن تاکید دارد که مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار تا حدودی منجر به فراهم کردن شرایط مطلوب برای این مهم شد.

آی بی ام پیچیده‌ترین رایانه جهان را عرضه کرد

شرکت آی بی ام اگر چه از دامنه فعالیت‌های خود در حوزه سخت افزار کاسته، اما هنوز به طور گسترده در زمینه ساخت رایانه‌های mainframe قدرتمند فعال است.

تکیه بر بورس به جای نفت

یک مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه پتانسیل‌ بازار سرمایه برای تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی و واگذاری بنگاه‌ها در بورس با استفاده از منابع مردم به دولت کمک زیادی خواهد کرد، گفت: یکی از راه‌های عدم وابستگی دولت به نفت، تأمین مالی از طریق ابزارهای مختلف بورس است.

تولید اسکناس از سال ۶۳ در کشور آغاز شد

دبیرکل بانک مرکزی با بیان اینکه تولید اسکناس از سال 1363 در داخل کشور با اسکناس 200 ریالی آغاز شد گفت:تولید و انتشار اسکناس، ایران چک و بسیاری از اوراق بهادار براساس قانون، بر عهده بانک‌مرکزی است.

اعتراض به تغییر مالکیت ایران ترانسفو

مدیرعامل مدیریت طرح و توسعه آینده پویا(زیرمجموعه بانک ملی) با اشاره به آخرین تحولات ایران ترانفسو، گفت: سازمان بورس اوراق 28 درصد سهام ایران ترانسفو را به نام شرکت سینا فرایند نیرو تغییر داده است که مورد سؤال است.

نخستین هلدینگ مالی بازار سرمایه متولد شد

هلدینگ نور انوار نخستین هلدینگ و نهاد مالی تصریح‌شده در قانون بازار اوراق بهادار است که موفق به اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.