عکس نوشت/ پنجمین کشور ثروتمند جهان در ذخایر منابع طبیعی!

نگاهی متفاوت به ایران پس از انقلاب اسلامی

ادامه پایبندی ایران به توافق ژنو

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش فصلی خود با موضوع برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرد.

چهارمسیر ایران برای رسیدن به سلاح اتمی

وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مدعی شد هدف از مذاکرات هسته‌ای با ایران آن است که دسترسی تهران به سلاح اتمی، از تلاش تا نتیجه، دست‌کم یک سال طول بکشد!

منطقه‌آزاد تجاری بین کشورهای حاشیه خزر

رییس‌جمهور قزاقستان پیشنهاد ایجاد یک منطقه تجاری آزاد با حضور روسیه، جمهوری ‌آذربایجان، ایران، قزاقستان و ترکمنستان را که همگی کشورهای نفت خیز دارای ساحل در دریای خزر هستند، مطرح کرد.

1+5 پیشنهاد سخاوتمندانه ایران درباره تغییر راکتور اراک را پذیرفت

راکتور اراک 4 کارکرد تولید برق، انجام امور تحقیقاتی، تولیید پلوتونیوم و تولید رادیو دارو صنعتی را دارا می باشد که «هرگونه کاهش قدرت راکتور یا اعمال تغییرات دیگر 3 کارکرد آخر را تعطیل می کند و صرفا کارکرد اول که کم اهمیت ترین کارکرد راکتور اراک است باقی خواهد ماند.»در عمل با بازطراحی قلب راکتور و کاهش قدرت آن این راکتور کارکردهای واقعی و مهم خود را از دست خواهد داد و به محروم شدن ایران از حقوقش منجر می شود.

مذاکره پس از کسب تکلیف از رهبری آغاز شد

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان تاکید کرد: در زمینه مذاکره با آمریکا، نخستین بار ما برای کسب اجازه، نزد مقام معظم رهبری رفتیم و ایشان شرط گذاشتند که مذاکرات فقط در زمینه هسته‌ای باشد و ما در آن زمان کار را شروع کرده بودیم.

نگاهی جذاب به مصارف انرژی هسته‌ای + فیلم

کمی وقت گذاشتن و پای این دو اثر هنری نشستن حتما سوالات خیلی زیادی را در ذهن شما پاسخ خواهد داد و جوابهای دست به نقدی برای شبهات مطرح شده در جیبتان خواهد گذاشت.

ادعایی تازه درباره ذخاير اورانيوم ايران

اين ادعا در حالي صورت مي گيرد که ايران خود اعلام کرده است هدف برنامه هسته اي اين کشور فقط توليد برق و استفاده در موارد پزشکي است.

در سفر احمدی‌نژاد خبری از «اورانیوم» نیست

وزیر امور خارجه نیجر تاکید کرد که «اورانیوم» در دستور کار سفر محمود احمدی‌نژاد به این کشور قرار ندارد.

کشف منابع اورانیوم جدید در کشور

سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: با تلاش شبانه روزی و جهادی متخصصان صنعت هسته‌ای، منابع اورانیوم کشف شده در کشور به چندین برابر میزان موجود افزایش یافته است تا جایگاه جمهوری اسلامی ایران بازهم در عرصه فناوری هسته‌ای در میان کشورهای دارای این صنعت ارتقای مضاعفی پیدا کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.