رپرتاژ رسانه‌های حامی دولت برای اتفاقی که زنگنه در آن هیچ نقشی نداشت!

دهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک (JMMC) برای رصد تحولات بازارهای جهانی نفت خام بدون اخذ یک تصمیم خاص و البته با یک غایب بزرگ، یعنی بیژن نامدار زنگنه دیروز در الجزیره، پایتخت الجزایر، به کار خود پایان داد.
بیژن نامدار زنگنه، هفته گذشته از شرکت در نشست مذکور انصراف داد تا به جای خود، کاظم‌پور اردبیلی را راهی این نشست کند.

انفعال شدید وزارت نفت در آستانه آغاز تحریم‌های نفتی آمریکا

در روزهایی که تحریم‌های نفتی آمریکا در پیش است، وزیر نفت تنها به نامه‌نگاری با دبیرکل اوپک می‌پردازد و به او می‌گوید کشورهای عضو اوپک باید به سهمیه‌ها پایبند باشند؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت هم بیکارترین مدیر نفتی این روزهای کشور است که دفتر کار خود را برای استراحت در منزل ترک می‌کند.

نفت ایران 9 دلار ارزان شد

اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه آگوست 2015 (مرداد 94) با 8.61 دلار کاهش نسبت به ماه پیش از آن 46.25دلار معامله شده است.

قیمت نفت ایران ۵ دلار کاهش یافت

اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد قیمت نفت ایران در ماه جولای ۲۰۱۵ برابر با تیر امسال ۵ دلار ارزان و بشکه‌ای ۵۴.۸۶ دلار معامله شد.

«پناهندگی» دبیرکل سابق اوپک به ایران

رسانه‌های الجزایری در آستانه برگزاری دادگاه‌های مربوط به پرونده فساد در شرکت نفت این کشور اعلام کردند که وزیر سابق انرژی و معادن این کشور در ایران اسکان داده شده است و احتمال پناهندگی سیاسی وی وجود دارد.

چشم‌انداز قیمت نفت مثبت است

دبیرکل اوپک با بیان اینکه بازارهای جهانی نفت در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تثبیت می‌شود، اعلام کرد: تقاضای انرژی تا سال 2040 تا 60 درصد افزایش پیدا می‌کند و همچنان نفت به عنوان منبع انرژی جهانی باقی می‌ماند.

تقاضا برای نفت در حال افزایش است

وزیر نفت عربستان در نخستین اظهارنظر عمومی پس از برگشت دوباره قیمت نفت از کمترین رقم در 6 سال گذشته، گفت: تقاضا برای نفت در حال افزایش است و بازارها آرام هستند.

قیمت نفت افزایش می‌یابد؟

در حال حاضر شرایط بازار نفت به پیچیدگی کم سابقه‌ای رسیده است و شاخص‌های تعیین کننده گوناگونی به صورت همزمان در بازار پدیدار شده و بر قیمت نفت تأثیر می‌گذارند.

درآمد نفتی ایران سال ۹۴ چقدر است؟

قیمت جهانی طلای سیاه و به ویژه نفت کشورمان در حالی این روزها در محدوده بشکه‌ای ۵۰ دلار جاخوش کرده است که در صورت نوسان قیمت نفت بین ۴۰ تا ۷۰ دلار، درآمدهای نفتی ایران هم دستخوش تغییراتی خواهد شد.

54 چاه‌ نفتی ایران همچنان فعال

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد، 54 چاه نفتی ایران همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند در حالی‌ که در ماه ژانویه 208 حلقه چاه نفتی ارمنستان و 199 حلقه چاه نفتی آمریکا، دو مالک بیشترین تعداد چاه فعال در جهان، از فعالیت خارج شده‌اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.