توان نظامی ایران، تهدیدی برای منافع امریکا

مقایسه گزارشی که اخیرا به کمیته نیروهای مسلح آمریکا ارائه شده، نشان می‌دهد جامعه اطلاعاتی آمریکا نام ایران و حزب‌الله را از فهرست تهدیدات تروریستی علیه آمریکا، حذف کرده است.

کاهش‎قیمت‎سوخت رونق‎اقتصادی‌آمریکا را گرفت

بنا به اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، با کاهش قیمت سوخت، هزینه کرد خانوارهای آمریکایی در ماه جاری میلادی برای دومین ماه متوالی کاهش یافته و پول کمتری را به اقتصاد این کشور تزریق کردند.

عیدی هسته‌ای اوباما پیشکش خودش

کارشناسان با اشاره به اظهارات اخیر اوباما در قبال برنامه هسته‌ای ایران، بر این عقیده‌اند که انتظار از توافق و صداقت غرب در موعد مقرر با تردید بیشتری روبرو شده است.

مردم‌ آمریکا مسلمانان را قربانی نژادپرستی می‌دانند

بیشتر مردم آمریکا هموطنان مسلمان خود را از اصلی ترین قربانیان نژادپرستی و حملات مذهبی- نژادی می دانند. براساس یافته های یک نظرسنجی جدید در آمریکا اکثریت مردم ایالات متحده آمریکا مسلمانان را یکی از قربانیان تبعیض دانسته اند.

روابط با کوبا رو به بهبود است

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد با وجود پابرجایی برخی تحریم‌های آمریکا علیه کوبا رئیس‌جمهور این کشور متعهد شده به زودی شرایط سفر به کوبا و تجارت با آن را فراهم کرده و روابط تیره موجود را بهبود بخشد.

داعش: نماد تکامل‌یافته توحش القاعده

از نقاط اشتراک القاعده و داعش می‌توان به این موارد اشاره کرد: هر دو به نفع ایالات متحده آمریکا در حال پیکار و خونریزی در میان مسلمانان هستند. برای هیچ‌کدام رژیم صهیونیستی به‌عنوان غاصب فلسطین اولویت ندارد و در هیچ‌جا در این مورد سخنی نگفته‌اند.

در معاملات امنیتی آلمان و آمریکا چه می‌گذرد؟

نوع مواجهه صدر اعظم آلمان با افشاگری های اسنودن از یک سو و موضع گیری منفعلانه وی در خصوص جاسوسی آمریکا از مکالمات تلفنی خصوصی خود نشان از شکل گیری معامله ای پشت پرده میان مرکل و مقامات سیاسی و امنیتی آمریکا داشت.

شرکت‌های آمریکایی حق‌معامله با ایران‌را ندارند

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، گفت: با وجود تعلیق تحریم‌های صنعت خودروسازی ایران، شرکت‌های آمریکایی همچنان اجازه ندارند با ایران وارد معامله شوند.

پلیس‌آمریکا نوجوان۱۲ساله را به‌کام‌مرگ فرستاد

یک نوجوان ۱۲ساله با شلیک پلیس شهر کلیولند در شمال آمریکا از پای درآمد.

اقتصاد لیبرال در آمریکا: از آرمان تا واقعیت

رقابت کامل حتی در دوره خود ادام اسمیت به معنای واقعی اجرا نشد. چرا؟ برای انکه بحران به وجود می‌آمد. دولت به طور مستقیم یا غیر مستقیم جاده صاف‌کن بازار داخلی بود تا مشکلاتش را حل کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.