کتاب «بیت‌های بارانی» منتشر شد

کتاب «بیت‌های بارانی»، گزیده‌ای از اشعار جدید عاشورایی به همت هیأت رزمندگان اسلام منتشر شد.

عکس: سیدحسن نصرالله در مجلس عزای امام حسین

به گزارش تریبون مستضعفین در حالی‌که امسال گرو‌ه‌های تکفیری تهدیدات خود را برای ایام عزادارای سید و سالار شهیدان افزایش داده‌اند. شیعیان در سرتاسر جهان آماده اقامه عزا برای امام آزادگان می‌شوند. پوستر زیر یکی از پوسترهای طراحی شده حزب‌الله لبنان در استقبال از محرم‌ می‌باشد.  

توصیه‌های میرزا جوادآقا ملکی تبریزی برای محرم

شایسته است هر یک از دوستداران آل محمد به حکم ولایت، وفا و ایمان به خداوند و رسول (ص) در ۱۰ روز اول محرم، تغییر حال داده، در قلب، صورت و هیئتش، آثار اندوه برای مصیبت‌های امام حسین (ع) ظاهر شود.

فیلم: توصیه‌های آیت‌الله جاودان در خصوص محرم

کلیپ زیر حاوی توصیه‌های اخلاقی استاد محمد علی جاودان در خصوص بهره‌گیری از ماه محرم است.

این تصویر دور و صدای نزدیک

این ظلمت سیه کاری را خورشیدی نیاز است، نوری که دل را روشن کند در این خموشی و بیهشی! آن که می بینی حسین است چراغ ناامیدان…مصباح الهدی…راه کربلا در پیش گرفته است!

برنامه هیئت‌های مذهبی در دهه اول محرم

هئیت های عزاداری تهران در ایام سوگواری امام حسین (ع) در دهه اول محرم برنامه های ویژه ای را برگزار می کنند.

نوحه‌خوانی لری پدر مسعود رایگان + دانلود

زنده‌یاد «محمد رایگان» پدر «مسعود رایگان»‌بازیگر تئاتر و سینما، از فعالین حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان خرم‌آباد بود. وی همچنین در مراسمات مذهبی حضوری چشمگیر داشت و به دلیل صدای صدای رسا و گیرایی که داشت از مداحان و شاعران شناخته شده این شهر به شمار می‌آمد.

گزارش‌تصویری: بیلبوردهای عاشورا در لندن

روی یکی از این بیلبورها به نقل از یک کشیش مسیحی آمده است: «اگر امام حسین (ع) به ما تعلق داشت در هر قسمت زمین برایش یک پرچم و مناره برافراشته می کردیم و مردم را به مسیحیت دعوت می کردیم.»

فیلسوف فرانسوی از امام حسین(ع) می گوید

ولتر از شهادت امام حسین(ع) و آثار آن در ضمیر و جوان ملت‌ها نوشته است و از آن با به بزرگی و احترام یاد کرده است و در دو نقطه از کتابش به آن اشاره کرده و سعی کرده برخی صحبت‌های قبلی‌اش نسبت به اسلام را جبران کند.

راه رسیدن به عشق خداوند درک مفهوم عبد بودن است

اگر به این معنا برسیم که ما عبد خدا هستیم، نه تنها اطاعت و بندگی برایمان سهل و آسان خواهد بود و نه تنها به نفسمان دیگر اجازه نخواهیم داد که در مورد اطاعت از اوامر الهی با ما بحث و جدل کند، بلکه عاشقانه به عبادت و بندگی خداوند خواهیم پرداخت و از آن لذت خواهیم برد. اگر به این معنا برسیم، می‌توانیم راه صدساله را یک‌شبه طی کنیم.