پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

طرح برلین-پاریس-رم برای توقف سیل پناهجویان

وزرای خارجه آلمان، فرانسه و ایتالیا در نامه‌ای برای مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طرحی مشترک برای حل بحران مهاجران ارائه کردند.

گزارش روزنامه ایتالیایی از ایران

مارچلّو دآنجلیس روزنامه‌نگار ایتالیایی و تحلیلگر مسائل سیاسی در گزارشی از سفرش به کشورمان، از ایران به عنوان «کشوری در حال تحول، بین پس‌داوری‌ها و حقایق» نام برده است.

هدف ایتالیا توسعه سریع‌ روابط با ایران است

وزیر امورخارجه ایتالیا ضمن ابلاغ دعوت رسمی نخست وزیر این کشور از حجت الاسلام روحانی تاکید کرد: امروز برای میزبانی از رئیس جمهوری ایران رقابت است.

ایران به تعهدات طرف مقابل حساس است

وزیرامور خارجه ایران با تاكيد بر اينكه مردم ايران نسبت به اجراي كامل و دقيق تعهدات طرف های مذاكراتی بر اساس برجام كاملا هوشيار و حساس هستند، افزود: سابقه تاريخی نيز زمينه های بدبينی را فراهم كرده است.

توافق وین فرصت احیای مناسبات است

وزیر خارجه ایتالیا گفت: امیدوارم بتوان بین ایران و ایتالیا و بین ایران و اروپا همکاری مثبتی را برقرار کرد. ما در اروپا به مشارکت ایران در ثبات منطقه علاقه داریم و فکر می‌کنم ایتالیا بتواند نقش پیشاهنگ را در اروپا ایفا کند.

ایتالیا ۳۰ اثر تاریخی و باستانی ایران را پس داد

۳۰ قطعه از اشیاء و آثار فرهنگی متعلق به قبل و پس از اسلام، توسط ایتالیا به سفارت ایران تحویل داده شد تا شهریور ماه این آثار به ایران برگردد.

ایتالیا خواستار سازش یونان با طلبکاران شد

در پی رأی منفی یونانی‌ها به پیشنهادات ریاضتی طلبکاران بین‌المللی در جریان همه‌پرسی روز گذشته، ایتالیا خواستار سازش یونان با طلبکارانش شد.

نقاشی‌ مسروقه پیکاسو پیدا شد

پلیس ایتالیا یک تابلو نقاشی اثر پیکاسو نقاش معروف اسپانیایی را که در اختیار یک تابلوساز بازنشسته بود، پیدا کرد.

طنین دوباره اعتراض در چکمه اروپا

شهروندان ایتالیایی، دیگر توان فرصت دادن به مقامات دولتی خود و اروپا را در خصوص آزمایش سیاست‌های ریاضتی ندارند.

انتشار کتاب «عقائد الإمامیه» به زبان ایتالیائی

این نوشتار در راستای معرفی مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در محافل علمی ایتالیا با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در رم و موسسه گفتمان شیعه و کاتولیک در شهر مقدس قم به زبان ایتالیائی ترجمه و توسط انتشارات عرفان به چاپ رسید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.