احمدی‌نژاد: دنیا را اخلاق استعماری تهدید می‌کند نه بمب اتم

وی با تاکید بر اینکه آنها باید انبارهای گسترده بمب اتمی خود را از بین ببرند تا نشان دهند در این ادعا یعنی مخالفت با بمب اتم صادق هستند، گفت: دوران بمب اتم گذشته است. بمب اتمی دیگر فایده ندارد و در مناسبات سیاسی تاثیری ندارد. بمب اتم متعلق به قرن گذشته است و هرکس خیال کند با بمب اتم می‌تواند بر دنیا حاکم باشد،یک احمق سیاسی است.

اعطای‌ نشان‌ ملی‌ بنین به احمدی‌نژاد

عالی‌ترین نشان ملی کشور آفریقایی بنین از سوی رییس‌جمهور این کشور به محمود احمدی‌نژاد اعطا شد.

بخش خصوصی در آفریقا پالایشگاه می‌سازد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی از ساخت پالایشگاه‌های مقیاس کوچک در قاره آفریقا توسط بخش خصوصی خبر داد.

فرصت‌ها را با بدقولی‌هایمان از دست دادیم

جمعیت هلال احمر، جهاد سازندگی که الآن با عنوان جهاد کشاورزی فعالیت می‏‌کند، آموزشکده‏‌های فنی و حرفه‏‌ای و خدمات رفاهی و بهداشتی و… از جمله الگوهای موفقی هستند که ما در برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی انجام دادیم و توانستیم موفقیت زیادی کسب کنیم، ولی نتوانستیم استمرار بدهیم، لذا خیلی از فرصت‏‌های ایجاد شده را هم از دست دادیم.

ناگفته‌هائی از تأثیر انقلاب اسلامی ایران در مبارزه‌ی آفریقا بر علیه آپارتاید

فعاليت هاي ايران در جنوب آفريقا با شرق اين قاره قابل مقايسه نيست. مهمترين اقدامات ايران در ارتباط با جنوب اين قاره، قطع صدور نفت به آفريقاي جنوبي بود. اين اقدام در ارتباط با واكنش ايران به اقدامات نژاد پرستانه دولت سفيد پوست آفريقاي جنوبي بود. رژیم آپارتايد از طريق عايدات نفتي سلاح تهيه مي كرد و آن ها را به سوي سياه پوستان نشانه روي مي كرد. قطع صدور نفت به آفريقاي جنوبي در عدم تاخير استقلال ناميبيا هم موثر واقع گشت.

همایش هم اندیشی ایران و آفریقا / فوتوکاتور

با حضور روسای جمهور ایران، سنگال و مالاوی اولین همایش هم اندیشی ایران و آفریقا در تهران برگزار شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.