ابراز رضایت مقام پارلمانی روس از روابط با ایران

رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه اعلام کرد که در روابط بین تهران و مسکو هیچ مشکلی وجود نداشته، مواضع طرفین در زمینه برنامه هسته‌ای منطبق بوده ودر جنبه مثبت و رو به توسعه روابط نمی‌توان تردید نمود.

محتوای توافقنامه هسته‌ای ایران و روسیه

بسته توافقنامه امضاء شده بین ایران و روسیه شامل ساخت و تجهیز دو راکتور جدید نیروگاه بوشهر، امکان گسترش آن تا 4 عدد، ساخت 4 راکتور هسته‌ای جدید در سایر نقاط ایران و تامین سوخت مورد نیاز آنها توسط روسیه است.

نباید در کوتاه‌مدت انتظار معجزه در اقتصاد داشت

نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران با بیان این که نباید در کوتاه مدت انتظار معجزه در اقتصاد داشت، گفت: مشکلاتی که چند ساله در اقتصاد ایجاد شده یک شبه حل نمی‌شود.

مختصات همکاری اقتصادی خوب ایران و روسیه

تجربه همکاری با روسیه و عدم تعقل کافی طرف ایرانی در تنظیم قراردادها، ما را به این سمت رهنمون می‌کند که از همکاری‌های میان دولت‌ها به سمت همکاری میان بخش‌های خصوصی دو کشور حرکت کنیم. چرا که بخش خصوصی دقت و تدبیر بیشتری به خرج داده و به اصطلاح از پس طرف مقابل برمی‌آید.

واکاوی ماهیت روابط ایران و روسیه

عوامل متعددی نظیر نزدیکی جغرافیایی، درک منافع مشترک در حوزه های مهم منطقه ای، درک متقابل نیاز به مخالفت با حضور و نفوذ قدرتهای بزرگ در حوزه های پیرامونی دو کشور، در ترویج و توسعه همکاریهای متقابل دو کشور تاثیر داشته است.

معاون وزیرخارجه روسیه به تهران آمد

معاون وزیر خارجه روسیه برای رایزنی با مقامات کشورمان درباره تحولات منطقه و به ویژه سوریه بامداد امروز(دوشنبه) وارد تهران شد.

تحریم علیه ایران،باج‌خواهی ازسایرکشورهاست

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این کشور تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران به بهانه نگرانی از گسترش برنامه هسته‌ای را به رسمیت نشاخته و این اقدام را «باج خواهی» از سایر کشور‌ها و مخرب برای تلاش‌های گروه «۱+۵» می‌داند.

سفر لاوروف به ایران و تقویت جبهه حامی سوریه

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر لزوم سفر مسئولان ایرانی به سوریه و در عین حال برگزاری همایش بیداری اسلامی در این کشور، گفت: با سفر لاوروف به ایران تردید‌ها درباره کوتاه آمدن روسیه در قبال سوریه از بین رفت.

سال‌هاست آمریکا می‌گوید ایران «همین هفته» بمب خواهد ساخت!

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه که از نزدیکان ویلادیمیر پوتین محسوب می شود گفت: سال هاست که گفته می شود ایران همین هفته آینده به بمب اتمی دست می یابد. تا کنون هیچ کس وجود جنبه نظامی را در برنامه هسته ای ایران ثابت نکرده است

رئيس‌جمهور روسيه با احمدی نژاد ديدار می‌كند

رئيس جمهور روسيه گفت در راستاي توسعه روابط كشورش با ايران ديدار مختصري با احمدي نژاد خواهد داشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.