داعش دختران باکره ایزدی را به مزایده می‌گذارد

سازمان ملل می گوید گروه تروریستی داعش «زیباترین دختران باکره» ایزدی عراقی را به شهر رقه واقع در شمال سوریه می فرستد و آنان را به قیمت‌های بالا به مزایده می گذارد.

پیشنهاد تاجر ایزدی برای خرید زن البغدادی

یکی از تاجران ایزدی از دولت لبنان خواست تا همسر ابوبکر بغدادی را برای مبادله با زنانی که توسط داعش در بازار برده فروشان فروخته می‌شوند، به وی بفروشد.

نام ایزدی‌ها برگرفته از نام یزید بن معاویه است؟

در بین قربانیان گوناگون پیشروی‌های گروه تروریستی در خاورمیانه، یک گروه ۵۰ هزار نفری هم هستند که در کوه‌های شمال غرب عراق بدون آب و آذوقه گرفتار شده‌اند؛ گروهی پر رمز و راز که عمیقا باورمند به دین خود هستند ؛ گروهی موسوم به “ایزدیان یا “یزیدیان”. برخی آنام را به خاطر باورهای غیرمعمولشان «شیطان‌ پرست» می دانند؛ و برخی به غلط آنها را به «یزید بن معاویه» نسبت می دهند! توجه ناگهانی به این قوم، به خاطر مخمصه‌ای است که در آن گرفتار شده‌اند؛ اما ایزدی‌ها نمی‌خواهند زیر نورافکن توجه بین‌المللی باشند، زیرا شاید با همین دو ر بودن از توجه ها، توانسته‌اند خود را در جوامع کوچک و پراکنده ای در شمال غرب عراق، شمال غرب سوریه و جنوب شرق ترکیه حفظ کنند. مقاله زیر، شناختی کوتاه از این مردم است که اکنون به وسیله تروریست های داعش در حال قلع و قمع هستند:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.