اخوان بهابادی: وارد اینترنت پاک نمی‌شویم

به اعتقاد دبیر شورای عالی فضای مجازی تا زمانی که نتوانیم شرایطی ایجاد کنیم که اینترنت با سرعت منطقی به دست کاربران برسد مشکل اینترنت کشور برطرف نخواهد شد.

مصایب اینترنت؛ از سرعت تا قیمت!

قیمت‌های اینترنت در دنیا برای کاربران ماهانه و برای فروشندگان یا همان ‌ای‌اس‌پی‌ها سالانه محاسبه می‌شود.ما که نتوانستیم بالاخره پرتقال فروش را پیدا کنیم. شما چطور؟

اینترنت کشور از کجا می‌آید؟

طبق اعلام مسوولان شرکت ارتباطات زیرساخت که وظیفه تامین پهنای باند اینترنت را برعهده دارند، در حال حاضر 20 درگاه بین الملل داریم که از هشت درگاه آن پهنای باند اینترنت کشور تامین می‌شود.

چرا این روزها اینترنت کند است؟

شرکت ارتباطات زیر ساخت قطعی کابلهای بین المللی در کانال سوئز را علت کندی و اختلال در اینترنت کشور اعلام کرد.

کم‌فروشی اینترنتی، مانع پیشرفت کشور

یک عضو هیات علمی دانشگاه کم فروشی اینترنتی و اینترنت نامطلوب را مانعی برای انجام تحقیقاتی دانست که به پیشرفت کشور منجر می‌شود.

وقتی خواب خرگوشی سراغ اینترنت می‌رود!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود اختلال در دسترسی به برخی سایت‌های اینترنتی را تایید نکرد و گفت: هیچ گزارشی در این باره به ما ارائه نشده است.

اختلال اینترنت و سکوت دوباره مسئولان

رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پی اختلالات موجود در دسترسی کاربران اینترنت به برخی سایتها اعلام کرد که گزارشی در مورد اختلال اینترنت به این سازمان گزارش نشده است.

انتقاد عضو شورای عالی فضای مجازی از وضع اینترنت

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی کشور با انتقاد از وضعیت تبادل اطلاعات در داخل و خارج کشور و میزان سرمایه گذاری های صورت گرفته، گفت: در حوزه اجرای نقاط تبادل اطلاعات از آنگولا و افغانستان و در بحث ظرفیت ترانزیت ارتباطی از کشور ترکیه هم پایین تر هستیم.

قیمت اینترنت در شبکه ملی کاهش می‌یابد

معاون سازمان فناوری اطلاعات از کاهش قیمت اتصال به اینترنت در شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: در شبکه ملی اطلاعات کاربران برای دسترسی به سرعت ۲ مگابیت بر ثانیه در حدود اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و رقمی در حد ۱۰ هزار تومان هزینه باید بپردازند.

تفاوت اينترنت پاك با فيلترينگ

ابتدا دربارهٔ خود اینترنت هم نیازی به مباحث فیلترینگی نبود اما بعد‌ها با ورود کسب‌وکار‌های کثیف شرایطی ایجاد شد که لازم بود در آن پاکسازی‌هایی صورت بگیرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.