دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

اینترنت 3G بهتر است یا وایمکس؟

این روزها سرویس های اینترنت پر سرعت در ایران به سه دسته قابل تقسیم اند: ADSL ، WiMAX و ۳G نام‌هایی است که مورد استفاده کاربران است. اما کدام یک برای شما بهتر است؟

کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه

اپراتورهای تلفن همراه باید از امروز دوشنبه تعرفه اینترنت تلفن همراه را کاهش دهند.

بلاتکلیفی تعرفه اینترنت نسل 3

در حالیکه که در اعطای مجوز 3G معاون وزیر ارتباطات تاکید کرده بود، اختلاف تعرفه 3 تا 0.5 ریالی استفاده آزاد از GPRS و 3G در سیستم صورت‌حساب گیری اپراتورها‌ تفکیک می‌شود اما به تازگی این معاون وزیر اعلام کرده: تعرفه آزاد دیتا در 3G مانند GPRS است.

در مواجهه با فناوری پهن باند،روشمند رفتار کنیم

توسعه بکارگیری فناوری های دسترسی باند پهن در کشور مستلزم ایجاد تغییرات اساسی در نظامهاي مختلف فناوری، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی می باشد. برای مثال استفاده از خدمات باند پهن، موجب افزایش رغبت کاربران به دریافت محتوای ویدیویی نسبت به محتوای متنی می شود. در حال حاضر تعداد شرکت های تولید کننده محتوای ویدیویی مخصوص تلفن همراه در داخل کشور بسیار ناچیز می باشند و می توان ادعا کرد که تجربه ارزشمندی در این زمینه در کشور وجود ندارد.

زمان نهایی حل اختلالات تلفن همراه

معاون وزیر ارتباطات دوره انجام تست‌های آزمایشی اپراتورها برای ورود به نسل۳ را دارای مدتی حدود یک تا یک ماه و نیم دانست و خاطرنشان کرد: تا زمانی که شاخص‌های فنی احصا نشده باشند پروانه نسل۳ صادر نخواهد شد.

ثریا امشب سرعت اینترنت را بررسی می‌کند

برنامه امشب ثریا، در قالب مناظره به موضوع نسل های جدید تلفن همراه و مبحث سرعت اینترنت در کشور خواهد پرداخت.

اختلالات این‌روزهای موبایل طبیعی است

واعظی با بیان این‌که به وجود آمدن اختلال در سیستم ارتباطی و اینترنتی اپراتورها برای ارتقاء امری طبیعی است، ادامه داد: در همه جای دنیا اینگونه است زیرا باید فرصت کافی را به اپراتورها بدهیم که سیستم قبل را بردارند و سیستم جدید را جایگزین کنند.

تعرفه‌های ۳G همراه اول اعلام شد

همراه اول، سرویس اینترنت نسل نو خود را نوترینو نامیده است که مشترکان این اپراتور می توانند بدون نیاز به تعویض سیم کارت و با خرید بسته های نوترینو این سرویس را فعال کرده و با حضور در مناطق تحت پوشش از خدمات نوترینو استفاده کنند.

صدور مجوز نسل سوم و چهارم تلفن همراه

هفته آینده پروانه نسل 3 و 4 اپراتور ایرانسل و همراه اول را صادر می‌کنیم که عقب‌ماندگی‌های گذشته کشور در زمینه این تکنولوژی را هم جبران کنیم.

چرا همراه‌اول مجوز ارائه اینترنت نسل۳ نگرفت؟

همراه اول به دلیل نپذیرفتن اجرای مفاد مصوبه 186 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از جمله جابجایی شماره بین اپراتور‌ها (ترابرد پذیری شماره) از دریافت مجوز پایلوت نسل 3 از ایرانسل جاماند، گفت: یکی از شروط این مصوبه اجرای رومینگ ملی بود که اگرچه بیشتر به نفع رایتل بود، اما آن را قبول کردیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.