داده‌نما: نمره ۳۱ اقتصاددان به عملکرد دولت

بیش از ۷۰۰ روز از عمر دولت حسن روحانی و یاران او گذشت؛ نیمه راه تمام شده و تنها کمتر از ۷۰۰ روز دیگر به پایان آخرین روزهای مدیریت دولت یازدهم بر کشور باقی مانده است. بر اساس این گزارش، اشتغال، توجه به تولید ملی، کنترل گرانی و سطح عمومی قیمتها، مدیریت واردات، مسکن، بازار سرمایه، اقتصاد مقاومتی، کنترل نقدینگی، انضباط مالی و اصلاح درآمدهای دولت، سرمایه گذاری داخلی و خارجی در زمره سوالات این پرسشنامه خبرگزاری نسیم از ۳۱ اقتصاددان برجسته کشور قرار دارد.

آمار اشتغال خالص دولت یازدهم منفی ۶.۶ درصد + اینفوگرافی

اما با گذشت بیش از 700 روز از فعالیت دولت تدبیر و امید وضعیت اشتغالزایی دولت یازدهم نه تنها بهتر از دولتهای گذشته نبوده است، بلکه بنابر آمارهای رسمی بدتر هم شده است. مرکز آمار ایران در جدیدترین آماری که از وضعیت اشتغالزایی در فصل بهار اعلام کرده است، به نکات تامل برانگیزی در این زمینه اشاره کرده که نشان از وضعیت بغرنج ایجاد شغل در دولت تدبیر و امید دارد.

اینفوگرافی: فتنه در سفره مردم

برای دریافت داده‌نما در اندازه بزرگتر کلیک کنید

اینفو گرافی:فضای غبار آلود

«فضای غبار آلود» نام اینفو گرافی است که مروری گذرا به حوادث فتنه‌گون تاریخ انقلاب اسلامی دارد.

داده‌نما: اساسی‌ترین قیام

دریافت در اندازه اصلی

اینفوگرافی: گواهی شاهدان حدیث‌ولایت

برای دریافت در اندازه اصلی کلیک کنید

اینفوگرافی: نتیجه یک سال مذاکره

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان وزارت خارجه، در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۲۲ رابطه و مذاکره با آمریکا را اقدامی بی‌نفع و با ضرر دانستند و برای بی‌فایده بودن تعامل با آمریکا و ضررهایی که در جریان این مذاکرات متوجه کشور میشود، مصادیقی را بیان کردند. در این اینفوگرافیک شواهدی بر بی فایده و مضر بودن تعامل با آمریکا مرور شده است.

داده‌نما: خسارات‌اسرائیل در جنگ غزه

شبکه المیادین در گزارشی از میزان خسارت‌های وارده بر اقتصاد رژیم صهیونیستی در نتیجه جنگ سوم غزه حجم این خسارتها را بسیار سنگین و تاثیر گذار بر جامعه صهیونیستی دانست.

اینفوگرافی: داعش یک گروه تروریستی مخوف

دریافت تصویر در اندازه اصلی    

داده‌نما: راهکارهای تقویت خانواده‌ایرانی

مسئله کاهش جمعیت و بحران پیری، موضوعی است که جامعه ما را تهدید می کند. موضوعی که تبعات آن شامل سایر ستونهای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، نظامی و …خواهد بود.