بیانیه اوباما درباره ایران و سوریه

بدین وسیله اختیارات و وظایف محوله به ریاست جمهوری که به کاهش تهدید ایران و قانون ۲۰۱۲ حقوق بشر سوریه مربوط می شود را به وزیر امور خارجه محول کرده تا با مشورت با وزرای خزانه داری و بازرگانی و نمایندگان تجاری آمریکا، وزیر امنیت داخلی، رئیس هیئت مدیره بانک مرکزی آمریکا و دیگر سازمان ها در صورت لزوم اقدامات مقتضی را معمول دارند.

اوباما دستور آغاز روند لغو تحریم های ایران را صادر کرد

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای متن این دستور اوباما را اینگونه اعلام کرده است: «من بدین وسیله به شما دستور می دهم تا گام های لازم برای اجرایی شدن تعهدات آمریکا در خصوص تحریم های ایران را بردارید.»

اوباما هم عضو جنبش سبز است!

روزنامه بهار مواجهه عزتمندانه را برای تیتر طرح خود استفاده کرده و در آن کاریکاتوری از اوباما و ظریف را کشیده که کراوات اوباما سبز رنگ است که نشان دهنده این است که او هم مانند برخی اصلاح طلبان که در انتخابات ریاست جمهوری 88 فتنه به پا کردند، در پی براندازی است.

بی‌اعتمادی به آمریکا به این زودی‌ها برطرف نمی‌شود

حسن روحانی در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در گفت و گویی با شبکه تلویزیونی «سی بی اس» آمریکا همچنین در پاسخ به پرسشی درباره دیدار احتمالی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا گفت که ما برنامه‌ای برای این دیدار نداریم و فکر می‌کنم خیلی قدم‌های دیگری باید برداشته شود تا به این مرحله برسد.

بولتون: اوباما دنبال عکس گرفتن با روحانی است

جان بولتون نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به اظهار نظر درباره توافق ایران و 1+5 بر سر برنامه هسته‌ای کشورمان پرداخت.

15 ایالت آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را حفظ می‌کنند

بالاترین مقام اجرایی 15 ایالت آمریکا که فرمانداران هستند، امروز به «باراک اوباما» قول دادند که تحریم‌های ایالتی علیه ایران، کماکان پابرجا باقی خواهد ماند.

آیا «بایدن» به اوباما پشت می‌کند؟

کاخ سفید به «هیلاری کلینتون» به چشم مطرح ترین کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نگاه می کرد اما حال این زمزمه شنیده می شود که مبادا وی بهترین گزینه ممکن نباشد.

فشار اقتصادی و نظامی علیه ایران را حفظ می‌کنیم

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به سناتورهای دموکرات قول داد که فشار اقتصادی علیه ایران را حفظ کند و گزینه نظامی علیه این کشور در دسترس باشد.

توافق هسته‌ای به‌معنای آشتی راهبردی نیست

رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای با یک نشریه آمریکایی گفته نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ به معنای آشتی راهبردی ایران و آمریکا نیست.

هفت تذکر «ظریف» به «اوباما»

دولت های قبلی آمریکا فرصت های مهمی را با باورهای غلط و آرزوهای خیالی به هدر داده اند و خوبست از این فرصت تاریخی برای به دست آوردن اعتماد ارزشمند مردم ایران که به دلیل دهه ها سیاست غلط و خصمانه ایالات متحده کاملا تخریب شده است استفاده نمایند. مردم ایران با حضور حماسی خود در انتخابات اخیر نشان دادند که تلاش برای ایجاد دو دستگی میان مردم و شکاف افکنی میان مردم و حاکمیت شکست خورده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.