یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

دری که همچنان بر پاشنه ی تحدید نسل می چرخد!

برخی از روش های ممانعت از بارداری موجب تغییرات خلق و خوی و ایجاد افسردگی در زنان می شوند، امری که می تواند در روابط خانوادگی همسران ایجاد اختلال کند. به عنوان مثال این عارضه برای قرص های ضدبارداری عنوان شده است. جالب آن که این قرص ها، در کلاس های آموزش هنگام ازدواج به عنوان مناسبترین روش برای استفاده در ابتدای ازدواج، توصیه می شود.

چرا امگا3 برای مغز مفید است؟

برای عملکرد مفید مغز نیاز به ذخایر کافی امگا3 است و نقش این اسید چرب برای مغز بیشمار است.

ایران رکوردار تعداد «سزارین» در دنیاست

رئیس انجمن علمی مامایی کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر متاسفانه ایران به رتبه نخست سزارین دنیا رسیده است، نسبت به بی اخلاقی ها در طرح تحول سلامت گلایه کرد و گفت: سازمان بیمه تامین اجتماعی حاضر به انعقاد قرارداد با ماماها نمی‌شود.

آموزش‌های کاهش جمعیت حذف می‌شوند

«یکی از مسائل شغل خانم‌هاست که می‌تواند از بارداری آن‌ها ممانعت کند./ طرح پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور به دنبال آن است روندی که سال‌ها براساس تبلیغات سازمان بهداشت جهانی وسایل پیشگیری را به صورت رایگان در اختیارمردم قرارمی داد، متوقف کند.»

اعتراض به افزایش عناوین مجرمانه

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: اینکه وازکتومی و هرگونه تبلیغات درباره تحدید موالید و کاهش فرزندآوری جرم باشد را ما در قانون نداریم.

تشديد سياست‌ افزايش جمعيت در مجلس

بر اساس اين طرح از اين به بعد تمامي اقدامات مربوط به سقط جنين مشمول مجازات و كليه خدمات رايگان كاهش جمعيت حذف خواهد شد و موارد ضروري سقط جنين و پيشگيري از بارداري بايد از سوي نهادهاي مربوطه وزارت بهداشت و دادگستري اعلام شود.

واقعیت‌هایی درباره سقط جنین عمدی در کشور

یافته‌های تحقیقی در کشور نشان داده است که «بارداری ناخواسته»، شایع‌ترین علت سقط جنین عمدی و در این میان، «مشکلات مالی» بیشترین دلیل ناخواسته بودن بارداری است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.