یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

اعتراف اقتصادی سردبیر روزنامه لیبرال دنیای اقتصاد

علی میرزاخانی، سردبیر روزنامه لیبرال دنیای اقتصاد: متاسفانه مردم به اشتباه فکر میکنند التهابات ارزی اخیر، تقصیر تحریم هاست، دولت هم بر این تصویر اشتباه می‌دمد!

فنر نرخ ارز رها نخواهد شد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه فشاری بر بازار ارز مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت اعمال نکرده است، گفت: فنر نرخ ارز رها نخواهد شد و تکانه جدی نخواهیم داشت.

سبد نفتی اوپک به 43 دلار افزایش یافت

قیمت سبد نفتی اوپک به علت نوسان بازار ارز با 38 سنت افزایش به 43.28 دلار در هر بشکه رسید.

پیمان پولی دوجانبه به تعادل‎تجاری نیاز دارد؟

در حالی که قائم مقام بانک مرکزی عنوان کرد، بانک مرکزی به پیمانهای پولی دوجانبه اعتقاد دارد، اما اجرای آن نیازمند بهبود تراز تجاری (تعادل تجاری) است،اما چین دومین اقتصاد جهان با ۳۱ کشور این پیمان را اجرا کرده است که هیچ یک از ان کشورها تعادل تجاری ندارند.

نوبخت: بی‌تردید دلار 2650تومان می‌شود

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام اینکه دولت در راستای یکسان سازی نرخ ارز حرکت می کند و قیمت دلار بی تردید به نرخ مبادله ای 2650 تومان خواهد رسید گفت: ممکن است عده ای از افزایش 300 تومانی قیمت بنزین ناراحت باشند، اما بدانند این مبالغ را جمع می کنیم و به کسانی که نیاز بیشتری دارند یارانه غیرنقدی می دهیم.

قیمت واقعی دلار چند است؟

بعضی‌ها علت افزایش نرخ ارز را پتروشیمی‌ها می‌دانند، یا این‌که عنوان می‌شود عقب افتادن تاریخ اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها باعث ایجاد هیجانات تورمی شده، اما این مساله مطرح است که اگر ۲۰ روز دیگر این نرخ روی ۳۳۰۰ تومان بماند، یعنی این نرخ واقعی بازار است.

فیلم: پشت‌پرده تلاطمات بازار ارز

محسن کريمي در اين بخش واقعيات تکان دهنده اي از مشکلات کشور بدليل نبود شفافيت اطلاعات در حوزه ارز ارائه کرد که ديدنش خالي از لطف نيست.

بهای طلا و ارز در بازار کاهش یافت

بهای طلا در ایران نسبت به روز گذشته در ساعات مشابه کاهش یافت.

قیمت امروز سکه و ارز

جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار در روز سه شنبه منتشر شد.

سکه آتی آذرماه قابل معامله شد

قرارداد آتی سکه طلا تحویل آذرماه امروز برای نخستین بار به جمع قراردادهای آتی بورس کالا پیوست و بیش از یک هزار و ۵۵۰ نیز برای آن به ثبت رسید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.