شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

بازارهای بورس آمریکا فرو ریخت

در حالی که سرمایه‌گذاران در انتظار تصمیم فدرال‌رزرو به افزایش نرخ بهره در آمریکا هستند، ارزش سهام بورس این کشور به شدت فرو ریخت و برخی شاخص‌ها تا کاهش ۲۸۵ درصدی داشتند.

کاهش ارزش سهام بورس بازارهای اروپا و آسیا

به دلیل نگرانی از کاهش رشد اقتصادی جهانی و تعلل در انجام محرک‌های اقتصادی بانک مرکزی سهام بازارهای آسیا و اروپا امروز افت شدید داشت.

دولت تورم را با تشدید رکود کنترل می‌کند

دولت در عرصه اقتصاد سياست هاي ضدتورمي را بر سياست هاي ضد ركودی ترجیح داده است. گرچه این تقدم از جهاتی قابل دفاع است ولی در واقع دولت با رکود در بازار در نظر دارد تورم را کنترل کند که این مساله منجر به کاهش حجم کسب‌و‌کار و تولید شده است.

زور تحریم‌ها به شاخص کل نرسید

علی رغم تصویب تحریم های اقتصادی جدید توسط کنگره آمریک علیه ایران، امروز شاخص کل بورس رشد 229پله ای داشت.

۲رکورد جدید در یک روز برای بورس

شاخص کل بورس در پی معاملات امروز بازار سهام از مرز 53 هزار واحد عبور کرد و ساعتی بعد مرز 54 هزار واحد را پشت سرگذاشت و دو رکورد جدید در یک روز برای بورس به ارمغان آورد.

سهام عدالت وارد بورس می شود

ابتدا باید سهم اعضای شرکت های سرمایه گذاری استانی از سبد سهام عدالت مشخص شود و سپس بر اساس اقساط واریزی و ۲ دهکی که مشمول تخفیف است، سهام عدالت آزاد می شود که امیدواریم در سال حماسه اقتصادی انجام شود.

نوئل سیاه برای بورس اروپا و وال استریت

بورس برخی کشورهای اروپایی با سقوط یکباره دربازار تبادلات دچار آشفتگی شد در حالی که بورس وال استریت آمریکا نیز با نگرانی های جدی ای همراه است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.