قیمت خودرو در بازار به زیر قیمت کارخانه رسید

رکود بازار خودرو و کاهش تقاضای خرید باعث شد بعد از گذشت چند سال، قیمت برخی خودروها در بازار به زیر قیمت کارخانه برسد به طوری که رانا ۷۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۲۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از کارخانه در بازار معامله می‌شوند.

خودرو چقدر گران می شود؟

رییس انجمن قطعه سازان با بیان اینکه افزایش قیمت خودرو با نظرات کارشناسی شورای رقابت انجام خواهد شد از تمایل خودروسازان به افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت‌ها خبر داد.

بازار ایران مفت چنگ پژو شد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: شرکت پژوی فرانسه بدون داشتن یک دفتر و یک ریال سرمایه‌گذاری سهم خود را از بازار ایران به دست آورد و باید گفت که با وضعیت فعلی نمی‌توان ‌آینده روشنی را برای صنعت خودروسازی کشور متصور بود.

به جای مگان ۳ پراید تحویل می‌دهند

به جای مگان ۳ پراید تحویل می‌دهند، رضایت هم می‌گیرند شکایتی نباشد.

لزوم ورود جدی دولت برای تنظیم بازار خودرو

شورای رقابت اخیرا با بررسی های کارشناسی خود به این نتیجه رسیده است که قیمت خودروهای داخلی باید از 3 تا حدودا 6 درصد افزایش یابد . این درحالی است که قیمت اعلام شده برخی خودرو ها از سوی این شورا با قیمت های موجود در بازار اندکی تفاوت دارد تا جایی که قیمت تعدادی از انواع خودرو در بازار کمتر از مقدار قیمت اعلام شده است.

خودرو ارزان می‌شود یا گران؟

به نظر می رسد ارز مبادلاتی در صورتی می تواند اثرگذار باشد که همزمان با آن شرایط تولیدکنندگان نیز بهتر شود . این بدین معنا خواهد بود که دولت باید نسبت به رفع و لغو تحریم های بانکی و سایر فشارهای اقتصادی مشابه به تولیدکنندگان چاره ای اندیشیده و تصمیمی جدی بگیرد . در غیر اینصورت بازار به قدری غیر قابل پیش بینی و البته مقاوم است که اختصاص ارز مبادله ای نیز به تنهایی نمی توانه به کاهش قیمت خودروها و تنظیم بازار بیانجامد

خودروهای جدید در راه بازار ایران

وزیر صنعت معدن و تجارت با تشریح جزئیات مذاکره امروز شنبه خود با مدیران رنو و پژو فرانسه در تهران، گفت: رنو و پژو خودروهای جدیدی را با کمک خودروسازان ایرانی به بازار عرضه خواهند کرد.

کدام خودروها بیشترین افت تولید را داشتند؟

تولید برخی از خودروهای سواری داخلی در حد قابل توجهی کاهش یافته است.

قیمت خودرو فعلا افزایش نمی‌یابد

مدیر عامل سایپا گفت: فعلا افزایش قیمتی در محصولاتمان نخواهیم داشت.

خودرو کماکان گران و‌ بی‌مشتری

اظهارنظرهای ضد و نقیض وزیر صنعت و خودروسازان در حالی باعث افزایش ۲ تا ۳ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار شد که وعده‌های عدم افزایش قیمت‌ها تا پایان سال، دیگر باعث برگشت قیمت‌ها نشد و بازار همچنان با عرضه خودروهای گران و بدون مشتری روبرو است.