صدور 120 کد سهامدار خارجی در سال 93

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران، بیش از 120 کد برای سرمایه گذاران خارجی در سال 93 صادر شد.

رونمایی از شاخص‌های جدید بورس

سه شاخص جدید برای بورس از امروز در بازار سرمایه استفاده شد که شاخص قیمت وزنی هم برای اهالی بازار سرمایه به دلیل اینکه در بازه زمانی طولانی‌تری منتشر شده و هم برای شرکت‌های بازار سرمایه یک وزن ارزش بازاری را متصور شده است.

آقای طیب نیا، مشکل بورس کجاست؟

جدای از دلایل تداوم روند نزولی بورس، استناد به این نکته پرمعنای وزیر اقتصاد خالی از لطفت نیست که در روز ۱۴ دیماه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه مشکلات اقتصادی شناسایی شده گفت: فکر نمی‌کنم شاخص بازار سرمایه بیشتر از این کاهش یابد.

علت سقوط شاخص بورس

دلایل افت و سقوط شاخص بورس در یک برنامه تلویزیونی بررسی می‌شود.

راه‌اندازی صندوق وقف در بورس

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اورق بهادار و تسویه وجوه گفت: ساز و کار صندوق وقف در این شرکت، مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد که پس از طراحی کامل آن، برای تایید نهایی به کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال خواهد شد.

تکیه بر بورس به جای نفت

یک مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه پتانسیل‌ بازار سرمایه برای تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی و واگذاری بنگاه‌ها در بورس با استفاده از منابع مردم به دولت کمک زیادی خواهد کرد، گفت: یکی از راه‌های عدم وابستگی دولت به نفت، تأمین مالی از طریق ابزارهای مختلف بورس است.

دلایل تداوم روند منفی شاخص بورس

یک کارشناس بازار سرمایه سقوط قیمت جهانی نفت و تحولات لایحه بودجه سال 94 را دو عامل مهم تداوم روند منفی بازار سرمایه ذکر کرد و گفت: با یک حمایت 200-300 میلیارد تومانی می‌توان جهت بازار را تغییر داد.

سوت پایان روزهای خوش شبکه بانکی ناکارآمد

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، موضوع معوقات بانکی به قدری برای کشور حیاتی و حساس است که حل شدن آن و بازپس‌گیری پول سپرده‌گذاران از بدهکاران بانکی اگر موثرتر از رفع تحریم‌های بین المللی نباشد، ولی کمتر از آن هم نیست.

سنجش سیاست‌های سازمان بورس

مدیرعامل تأمین سرمایه امین نحوه فعالیت صندوق توسعه بازار سرمایه، دلایل شکل‌گیری آن و وعده تزریق 5 هزار میلیارد تومان نقدینگی به این صندوق پس از جلسه وزیر اقتصاد با شرکت‌های حقوقی که محقق نشد و دیگر سوالات سهامداران بورسی تشریح شد.

نخستین هلدینگ مالی بازار سرمایه متولد شد

هلدینگ نور انوار نخستین هلدینگ و نهاد مالی تصریح‌شده در قانون بازار اوراق بهادار است که موفق به اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.