«علم و اراده الهی» به بازار نشر آمد

کتاب «علم و اراده الهی» به قلم محمدحسن قدردان قراملکی منتشر شد.

۱۰ کتاب الکترونیک کانون به فروشگاه‌ها رسید

کتاب‌های «گل و بلور و خورشید»، «کلاغ خنزر پنزری»، «عمو نوروز و خاله نوبهار» و … از جمله کتاب‌های الکترونیک کانون و پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که راهی بازار کتاب شده است.

برای تولید کتاب باید نیازسنجی شود

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه معتقد است: امروزه در حوزه مکتوب نیازمند نیازسنجی هستیم؛ شاید یکی از دلایلی که شمارگان کتاب در ایران پایین است نیز همین باشد که کتاب‌ها بر اساس نیاز بازار تولید نمی‌شوند.

شهریار زرشناس و «تولد غرب مدرن»

کتاب «تولد غرب مدرن» از مجموعه مطالعات غرب‌شناسی بنیادین اثر شهریار زرشناس راهی بازار نشر شد.

تبلیغ رسانه‌ها تأثیری بر فروش کتاب دارد؟

تبلیغ کتاب در رسانه و مشخصا رسانه‌هایی چون رادیو و تلویزیون، چالشی است که مدت‌هاست ذهن اهالی بازار نشر را به خود مشغول کرده و تبدیل به علامت سوالی شده که تا به حال از مقابل دیدگانشان کنار نرفته است.

برخورد جدی با عرضه کتاب‌های تقلبی

مدیر کل دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برنامه این وزارتخانه برای جلوگیری از ورود کتابهای تقلبی و افست به بازار نشر کشور گفت: این اداره کل در چارچوب وظایف کلی خود که بخشی از آن نیز وظیفه نظارت است، با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.

طنابی از جنس آتش برای محمدرضا سرشار!

«طنابی از جنس آتش» عنوان داستانی از محمدرضا سرشار است که برای گروه نوجوان نوشته شده است.

کتاب‌های پر فروش هفته‌ اول تیرماه

«راز قطعنامه» در خانه خود هم، یعنی «کیهان» بعد از یک سال و چند ماهی که از انتشارش می گذرد در کنار«روش تحلیل سیاسی» هنوز پرفروش است. بد نیست به عنوان تمرین این کتاب را با آنچه از «روش تحلیل سیاسی» یاد گرفته اید محک بزنید، برای علاقه مندان به تحلیل سیاسی شاید یک تمرین خوب و کار جالبی باشد!

گرمای آثار دفتر ادبیات مقاومت در بازار سرد کتاب

برخی کتاب‌های دفتر ادبیات مقاومت مانند «دا»، «نورالدین، پسر ایران»، «پایی که جا ماند» و «لشکر خوبان» رکورد تجدید چاپ کتاب در زمان معین را در بازار نشر کشور شکسته‌اند و از کتاب‌های پرمخاطب محسوب می‌شوند.