پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آیت‌الله طالقانی: کسی که روبه‌روی انقلاب بایستد باید نابود گردد

فقط مردم صادق این وسط می‌توانند راه انقلاب علی را پیش ببرند. کسی که روبه‌روی انقلاب بایستد باید هلاک شود، باید نابود گردد. انقلاب، انقلاب محرومین، توده مسلمان، پیروان قرآن و توحید است. هر کس از این مسیر منحرف شد باید پایمال شود. در محیط تقوا ریشه‌ی زراعت هیچ‌کس خشک نخواهد شد، همه به آمال دنیوی و اخروی خود می‌رسند.

نقش آیت‌الله شریعتمداری در کودتای نوژه و ظلمی که پایدار نماند

آقای شریعتمداری علاوه بر نزدیکی به جبهه‌ی ملی و بختیار انگیزه‌ی دیگری نیز برای شرکت در توطئه علیه انقلاب اسلامی داشت و آن حس رقابت شدید با حضرت امام و بغض نسبت به ایشان بود و چون قدرت گرفتن نظام بر مبنای شرع را باعث قدرت گرفتن حضرت امام می‌دانست، با اقداماتی که نظام دینی را در جامعه تضعیف بنماید موافقت می‌نمود.

متن کامل بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در سومین سالگرد دکتر شریعتی

ایشان در این سخنان با تمجید از مرحوم شریعتی، به بررسی روشنفکری دینی و روشنفکری غیردینی می‌پردازد و بسیاری از روشنفکران غیرمذهبی پیش از پیروزی انقلاب را سست‌عنصر یا حامی رژیم پهلوی عنوان می‌کنند که هرگز بین مردم و مردمی نبوده‌اند، ایشان در ادامه روشنفکری دینی را روشنفکری «آمیخته به مردم» معرفی کرده است.

یک سال پیش، همین روزها

الان بهترین وقت است.وقت آن است که تمام حرفها و شعارهای قبل انتخابات را با بیانیه های بعد از آن تطبیق دهیم. فرصتی برای آنکه تمام افه ها و ژست های انتخاباتی را با عملکرد پس از آن بسنجیم. مجال خوبی ست برای عیار سنجی، برای روشن شدن واقعیت تمام شعارهایی که پس از ناکامی در انتخابات کن فیکون شد! وقت بازخوانی برخی سخن ها و دریافتن تناقض ها؛ وقت آنکه ببینیم دو صد گفته چقدر از کردار بود!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.