بررسی آخرین وضعیت «باغ قلهک» در مجلس

آخرین وضعیت حقوقی باغ قلهک در جلسه هفته آینده کارگروه مطالبات ملی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی می‌شود.

سرنوشت مبهم سند مالکیت ایران بر باغ قلهک

رئیس اسبق کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و یکی از متخصصان حوزه نسخه‌پژوهشی از سرنوشت مبهم سند مالکیت ایران بر باغ قلهک (مربوط به سفارت انگلیس در تهران) خبر داد.

یک پیشنهاد:‌ مجسمه رئیسعلی دلواری در باغ قلهک نصب شود

یک شهروند ایرانی مقیم آلمان ضمن تشکر از نمایندگان مجلس برای تصویب طرح کاهش رابطه با دولت بریتانیا پیشنهاد داد تا در اعتراض به سیاست های خصمانه این کشور مجسمه رئیس علی دلواری اولین مبارز ایرانی با استعمار انگلستان در مقابل باغ قلهک نصب شود.

تجمع اعتراضی مردم مقابل باغ قلهک

صبح امروز عده‌ای از شهروندان در پی اعتراض شدید به قطع درختان باغ قلهک مقابل این باغ تجمع کردند.

سخنگوی وزارت خارجه: درصورت لزوم باغ قلهک را پس می‌گیریم

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این پرسش که در خصوص ارائه طرح شکایتی مبنی بر خارج کردن باغ قلهک از استعمار انگلیس، گفت: شنیدم شهرداری این موضوع را پیگیری می‌کند و هر جایی لازم باشد ما هم اقدام می‌کنیم.

قالیباف: موضوع قطع درختان باغ قلهک سیاسی نیست

شهردار تهران تاکید کرد موضوع قطع درختان قلهک سیاسی نیست. سفارت انگلیس جرمی در این زمینه مرتکب شده‌اند و قوه قضاییه به سرعت به این موضوع رسیدگی می‌کند.

سفارت انگلیس: توفان عامل قطع درختان باغ قلهک بوده است!

سفارت انگلیس در ایران با انتشار بیانیه‌ای که در سایت این سفارت قرار داده شده است موضوع قطع درختان باغ قلهک را تکذیب کرد.

اقدام عملی شهرداری تهران قبل از شکایت در مورد باغ قلهک

سفارت خانه های کشورهای مختلف در تهران قبل از انجام چنین فعالیت هایی مجوزهای لازم را از مسئولین شهری دریافت می کنند. اما بررسی ها نشان می دهد تاکنون تقاضای مجوز از سوی سفارت انگلیس درخواست نشده است. به همین دلیل شهرداری تهران نیز اقدام به تخریب پل ماشین روی درب باغ قلهک کرده است.

پرونده سفارت انگلیس از شهرداری به قوه قضائیه فرستاده شد

محمد باقر قالیباف شهردار تهران، دستور داد پرونده تخلفات سفارت انگلیس در باغ قلهک از شهرداری به قوه قضائیه ارسال شود.

پیگیری وزارت خارجه درخصوص باغ قلهک

متکی در پاسخ به پرسش ديگري در زمينه آخرين پيگيري‌هاي وزارت امور خارجه در مورد باغ قلهك گفت: در مورد بخشي از مستقلاتي كه در اختيار سفارت بريتانيا در تهران است، اعلام كرده‌ايم توسط افرادي حقيقي شكايتي به مرجع قضايي انجام شده است؛ اين شكايت بايد مراحل نهايي خود را طي كند پس از اعلام نظر مراجع قضايي، وزارت امور خارجه اين موضوع را در دستور پيگيري قرار مي‌دهد. براي ما هنوز حكمي در اين زمينه صادر و اعلام نشده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.