سود بانک مانع گسترش تولید است/ اگر قوانین اسلام عملی شود فقر ریشه کن می‌شود

یکی از مراجع تقلید گفت: سودی که بانک‌ها به سرمایه مردم می‌دهند مانع گسترش تولید در کشور است.

برخی بانک‌ها فقط در ظاهر اسلامی هستند/ نظام بانکی به شدت ربوی شده است

یکی از مراجع تقلید، با بیان اینکه نظام بانکی به شدت ربوی شده است، گفت: متأسفانه برخی بانک‌ها فقط در ظاهر اسلامی هستند و به شدت درگیر نظام ربوی شده‌اند.

همه مفاسد اقتصادی از راه بانک‌ها می‌گذرد

طباطبایی نائینی با بیان اینکه قوانین در مرحله اجرا ودر دالان بانک‌ها به انحراف می‌روند،گفت:همه مفاسد اقتصادی از راه بانک‌ها می‌گذرد و این اعداد کلان در هیچ جایی غیر از بانک‌ها وجود ندارد.

بازگشایی بانک‌های یونان پس از سه هفته

طی ساعات آینده، بانک‌های یونان پس از سه هفته تعطیلی اجباری از سوی دولت این کشور تحت فشار وام دهندگان خارجی آن، بازگشایی خواهند شد.

کلید حل مشکلات جامعه در اصلاح بانک‌ها است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از اسراف در مراسم‌ها تصریح کرد:‌ گل‌باران حرم مطهر رضوی در ایام ولادت نوعی اسراف است که پول این همه گل را می‌توان خرج زندگی فقرا کرد.

نرخ رسمی ارزهای عمده در ایران

نرخ ارزهای عمده خارجی در بازار رسمی و بانکی ایران برای معاملات روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۹۴ اعلام شد که هر دلار ۲۸۰۸۵ ریال و هر یورو ۳۰۳۶۶ ریال است.

آقای سیف! چرا بانک مرکزی منفعل است؟

کی باید شاهد توصیه و خواهش از طرف بانک مرکزی به بانک ها برای اجرای دستورالعمل ها باشیم؟چند اختلاس و رانت چند میلیاردی دیگر باید رخ دهد تا بانک مرکزی به طور جدی برای برخورد با متخلفین ورود پیدا کند؟

کاریکاتور: بانک شاه‌ دزدها

داعش در موصل بانک تاسیس کرد.

بانک‌ها، ریشه مشکل یا بخشی از راه‌حل؟

بانک‌ها در سال‌های اخیر هیچ‌گاه منطبق با توصیه‌های شورای پول و اعتبار عمل نکرده و همیشه کمتر از آن چیزی که باید به بخش‌های تولید تسهیلات داده‌اند. در نتیجه بعید است افزایش نقدینگی از طریق افزایش قدرت خلق پول بانک‌ها، بتواند مشکل تولید را مرتفع کند.

به نام تولیدکنندگان و به کام بانک‌ها!

«یکسان سازی نسبت سپرده های قانونی و کاهش تدریجی آن متناسب با تحولات نرخ تورم» از جمله سیاستهای پولی دولت با هدف افزایش توان تسهیلات‌دهی بانکها به بنگاههای تولیدی است و این در حالی است که پیش نیاز هرگونه افزایش نقدینگی با این هدف، راه‌اندازی یک سامانه نظارت یکپارچه بانکی است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.