سیف راهی آمریکا شد

رییس کل بانک مرکزی در راس هیاتی متشکل از معاونت‌های ارزی و اقتصادی این بانک برای شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول به امریکا سفر کرد.

دلار از 17 درصد مبادلات تجاری حذف می‌شود

کشورهای بریکس در حال پیشروی و طی روند حذف دلار از مبادلات تجاری خود هستند که 17 درصد از کل مبادلات تجاری جهان را شامل خواهد شد.

عقربه‌های بانک جهانی آدرس درست نمی‌دهد

مولفه فرهنگ به زیادبودن تعطیلات رسمی اشاره دارد یــا تمایل مردم بــرای خرید کالای خارجی. در واقع ما از تشــکل های اقتصادی سراســر کشــور ســوال می کنیم که بگویند در فصل گذشته کاری آنهــا این مولفه ها تا چه میزان بر اداره بنــگاه آنها اثر گذار بوده است.

فقر مالی و ثروت داعش

فقر مالی مردمان آسیای مرکزی حاصل از عدم توزیع مناسب ثروت و همچنین شرایط نامساعد مهاجران کاری شاغل در روسیه به واسطه برخی تحولات منطقه‌ای به عامل مهمی برای جذب جوانان آسیای مرکزی به سوی گروه ثروتمند تروریستی داعش شده است.

رئیس بانک‌مرکزی به اجلاس بانک‌جهانی رفت

رئیس کل بانک مرکزی در راس هیئتی بلندپایه متشکل از قائم مقام، معاون ارزی و معاون اقتصادی این بانک برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به آمریکا سفر کرد.

مدل «بسته خروج از رکود»، نسخه شکست خورده صندوق بین‌المللی پول است

نسخه‌ای که صندوق بین‌المللی پول برای چند دهه بر جهان تحمیل کرد و جز چند کشور که از تعداد انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کند، در بقیه‌ی کشورها به شکست انجامید. این نسخه از آغاز دولت سازندگی تا کنون در کشور، کم و بیش، در حال اجرا است و خود یکی از عوامل مهم وضع موجود است.

ارزیابی بانک‌جهانی از اقتصاد دولت یازدهم

این نهاد بین المللی برآورد خود از میزان رشد اقتصادی ایران در سال 2013 را نیز اصلاح کرده و از رشد منفی 2.1 درصدی اقتصاد ایران در این سال خبر داده است. بانک جهانی در گزارشی که در ماه دی منتشر کرده بود رشد منفی 1.5 درصدی را برای اقتصاد ایران در این سال اعلام کرده بود.

اعلام زنگ خطر از سوی رئیس بانک جهانی

رئیس بانک جهانی با هشدار درباره ادامه تعطیلی دولت ‌آمریکا، تداوم چنین وضعی را زمینه‌ساز وقوع فاجعه‌ای جهانی دانست.

سخنان طیب‌نیا در نشست سالانه بانک جهانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در سخنرانی خود در نشست سالانه بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول گفت: تحریم‌های اقتصادی یک‌جانبه اعمال شده علیه ایران به ویژه در بخش‌های نفت و گاز، اقتصاد شکننده جهانی را به شدت با چالش روبرو کرده است.

آخرین رتبه‌بندی سرانه درآمد ناخالص ملی

بانک جهانی در گزارشی به بررسی سرانه درآمد ناخالص ملی و قدرت برابری خرید کشورها پرداخت. در حال حاضر ایران از لحاظ قدرت برابری خرید، هفتمین کشور دنیاست و بر اساس فهرست صندوق بین‌المللی پول ایران رتبهٔ ۲۷ را داراست. این بانک در گزارشی به بررسی آخرین سرانه درآمد ناخالص ملی و قدرت برابری خرید کشورها پرداخت. […]

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.