اثر صفر درصدی FATF بر وضعیت بانکی ایران!

تحریم های ثانویه بانکی آمریکا علیه ایران باعث اعمال شدیدترین نظارت‌ها بر موسسات مالی ایرانی شده است و به همین دلیل، در صورت اِعمال «افزایش بازرسی های نظارتی بر شعبات موسسات مالی» ایرانی در خارج از کشور

خداداد و مظلومین رفتند اما سیف ها کماکان هستند

شب‌های پاییز سال ۷۴ مردم سرگرم دیدن دادگاهی بودند که بزرگترین اختلاس تاریخ انقلاب لقب گرفت.
فاصل خداداد با همکاری مرتضی رفیق دوست(برادر محسن رفیق دوست، رییس بنیاد مستضعفان) و تبانی با کارمندان بانک صادرات اختلاس ۱۲۳ میلیاردی کرد. ریاست بانک صادرات در دستان ولی‌الله سیف بود.

خود تحریمی با دستور بانک مرکزی!

متاسفانه اخیرا بطور داوطلبانه و فراتر از دستورالعمل های FATF بانک مرکزی با افتخار دستور نصب نرم افزار سرند تحریم‌ها (Sanction Screening)در بانک های داخلی کشور را داده است و در تعدادی از بانک ها نیز نصب شده است. این نرم افزار وظیفه شناسایی نهادهای تحریمی را دارد.

پاسکاری طرح خرید اعتباری کالا؛ از بانک مرکزی بپرسید/ تولیدکنندگان منتظر خریدار داخلی نمانند

در حالی که طی چند ماه اخیر قرار بود دولت طرح اعتبار خرید لوازم خانگی را از طریق وزارت صنعت اجرا کند اما اکنون سخنگوی وزارت صنعت از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده و می‌گوید از بانک مرکزی موضوع را بپرسید چرا که متولی اجرای طرح بود.

بانک مرکزی محرم خوبی نبود

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از نامه‌نگاری با رئیس‌جمهور درباره تخلفات بانک مرکزی در استفاده غیرقانونی از منابع این صندوق خبرداد و موجودی فعلی صندوق توسعه ملی را ۴۰ میلیارد دلار اعلام کرد.

نقدینگی ۷۸۲ هزار میلیارد تومان

بانک مرکزی در جدیدترین آمارهای اقتصادی، رقم کل نقدینگی را ۷۸۲ هزار میلیارد تومان و بدهی دولت به بانک ها را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در پایان سال گذشته اعلام کرد.

۱۳ تن طلای توقیفی به کشور بازگشت

رئیس کل بانک مرکزی از بازگشت ۱۳ تن طلا به خزانه بانک مرکزی در راستای مذاکرات هسته ای وین خبر داد.

بانک مرکزی: تورم تولید ۱۲ درصد شد

طبق گزارش بانک مرکزی، شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۴ نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۱۳۹۳ به‌میزان ۱۲.۰ درصد افزایش نشان می‌‌دهد.

پرونده موسسات مالی غیرمجاز امنیتی شد

تخلفات موسسات مالی غیرمجاز و انتقادات نسبت به عملکرد تخریبی آنها در شبکه بانکی تاجایی پیش رفت که اکنون با ورود جدی شورای عالی امنیت ملی باید تا شش ماه مجموعه برنامه‌ها برای ارتقای نظارت بر بازار غیر متشکل پولی به تصویب این شورا برسد.

وام مسکن دست‌نخورده می‌ماند؟

در شرایطی که وزارت راه‌ و شهرسازی آخوندی در طول ماه‌های گذشته بارها اعلام کرده آنچه در حال حاضر به عنوان وام مسکن ارائه می‌شود هیچ سنخیتی با بازار نداشته و باید افزایش پیدا کند، اما به نظر می‌رسد هنوز نهادهای مالی در ایران به این جمع‌بندی نرسیده‌اند که تغییری در مبلغ این وام به وجود بیاورند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.