روحانی چقدر اسکناس بی‌پشتوانه چاپ کرده است؟ +اینفوگرافی

در این دو سال آنها به کمک برخی از سیاستهای انقباضی دولت یازدهم (که منجر به یک رکود بی سابقه در کشور شد) موفق به مهار تورم شدند، اما دو وعده نخستی که در خصوص مهار رشد نقدینگی و مهار رشد پایه پولی به مردم و فعالان اقتصادی داده بودند به هیچ وجه تحقق پیدا نکرد. نقدینگی در عرض 750 روز با حدود 80 درصد رشد به 850 هزار میلیارد تومان رسید و جدیدترین گزارش بانک مرکزی هم نشان می دهد رقم کل پایه پولی هم تا میزان 136 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

چرا نفت ارزان شد؟

انقباض اقتصاد ژاپن، ادامه افت بازار سهام چین، کاهش موقعیت‌های فزونی در بازار نفت، افزایش ذخایر نفت آمریکا و افت بخش کارخانه‌ای چین از مهمترین دلایل افت بهای جهانی نفت خام بود.

ارز تا ۱۰ ماه آینده تک نرخی می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: برنامه یکسان سازی نرخ ارز زمان لازم دارد ولی پیش بینی من این است که ظرف ۸ تا ۱۰ ماه آینده این مساله عملیاتی و قیمت ارز تک نرخی خواهد شد.

بانک مرکزی نرخ ۲۸ نوع ارز را افزایش داد

بانک مرکزی نرخ بانکی ارزها را امروز برای عرضه در مرکز مبادلات ارزی اعلام کرد که براساس آن، قیمت رسمی ۲۸ نوع ارز افزایش یافته است.

افشاگری نادران از خروج چمدانی ارز از کشور

اخیرا گزارشی دریافت کردیم که نشان می‌دهد ظرف ماه‌های اخیر مقادیری قابل توجهی از ارزهای بانک مرکزی طی چند محموله چمدان اسکناس ارزی که عمدتا درهم بوده‌اند، از مبادی رسمی و با تایید بانک مرکزی از کشور خارج شده‌اند.

آقای سیف! چرا بانک مرکزی منفعل است؟

کی باید شاهد توصیه و خواهش از طرف بانک مرکزی به بانک ها برای اجرای دستورالعمل ها باشیم؟چند اختلاس و رانت چند میلیاردی دیگر باید رخ دهد تا بانک مرکزی به طور جدی برای برخورد با متخلفین ورود پیدا کند؟

وام ۵ میلیونی ازدواج متوقف شد

سال ۹۱ شورای پول و اعتبار مصوبه ای داشت که طبق آن زوج های جوان متقاضی وام ازدواج در صورت داشتن شرایط می توانستند تسهیلات قرض الحسنه ۵ میلیون تومانی از شعب بانک‌ها دریافت کنند.

اصلاح نظام بانکی با توصیه و درخواست امکان پذیر نیست

تا چه زمانی آحاد جامعه باید شاهد برخورد منفعلانه در قبال تخلفات گسترده بانک‌ها در حوزه‌های گوناگون مانند شرکت‌داری، اعطای تسهیلات بیش از حد و بی‌ضابطه به اشخاص مرتبط، ورود به تجارت و خرید و فروش مسکن، عدم هدایت صحیح منابع مطابق قانون و… باشند؟ آیا وقت آن نرسیده است که بانک مرکزی فعالانه وظیفه اصلی خود یعنی نظارت بر شبکه بانکی را در دستور کار قرار دهد

صندوق‌بین‌المللی‌ پول درخواست صهیونیست‌ها برای تحریم ایران را رد کرد

صندوق بین المللی پول با رد درخواست یک گروه صهیونیستی برای توقف همکاری های خود با ایران تاکید کرد هیچ کار غیر قانونی ای انجام نمی دهد و از قواعد معمول خود در مورد کشورهای عضو پیروی می کند.

چینی‌ها را از در بیرون کنی از پنجره وارد می‌شوند!

رییس اتاق بازرگانی ایران و چین، از مذاکره با چینی‌ها برای انتقال واحدهای تولیدی خود به ایران خبر داد و گفت: “این اقدام در راستای حمایت از تولید ملی صورت می‌گیرد”. ولی نکته مهم اینجاست که این آقایان محترم چطور شده در سال جهاد اقتصادی تصمیم نگرفتند به ایران تشریف بیاورند یا چرا پروژه بزرگراه شمال را رها کردند!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.