بان کی مون دیگر حتی محکوم هم نمی‌کند

نهادهای حقوق بشری، سازمان‌های جهانی بشردوستانه و شخص دبیر کل سازمان ملل در میان شعله‌های بمب‌های سعودی، صرفا این جمله را به کار می‌برند: «ما از کشتار غیر نظامیان در یمن آگاهیم و نگران هستیم».

ابراز تأسف بان‌کی‌مون از نقض آتش‌بس یمن

دبیر کل سازمان ملل متحد از عدم پایبندی به آتش‌بس در یمن انتقاد و ابرازتأسف کرد.

عربستان با آتش بس در یمن موافقت کرد

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در تماس تلفنی با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد با شروع آتش بس در یمن موافقت کرده است.

نگرانی بان کی مون از شرایط انسانی در غزه

بان کی مون در دیدار با وزیر خارجه مصر با بیان این که ساکنین نوار غزه شرایط بسیار ناگوار و نگران کننده ای دارند، از روند کند بازسازی این منطقه ابراز نگرانی کرد.

بان کی‌مون نوروز را تبریک گفت

دبیرکل سازمان ملل متحد درپیامی به مناسبت روز جهانی نوروز گفت: گرامیداشت سالانه نوروز فرصتی استثنایی برای مردم است تا با ملحق شدن به یکدیگر تنوع فرهنگی، گفتگو و احترام متقابل را جشن بگیرند.

اسلامی‌ترین انقلاب را ایران داشت

«ریچارد آندرسن فالک» گفت:با توجه به این مهم که انقلاب ایران در مواجهه با غرب بوده وقتی ایشان با سران انقلابی بهار عربی سال 2011 مقایسه می‌شود آنگاه متوجه می‌شویم چه‌قدر آیت‌الله خمینی در مسیر خود موفق بوده‌ و با وجود فشارهای بیرونی در داخل ثبات را به وجود آورده است.

خوشرو استوارنامه خود را تقدیم بان‌کی‌مون کرد

نماینده جدید ایران در سازمان ملل حدود یک سال بعد از کارشکنی آمریکا در صدور روادید برای «حمید ابوطالبی» استوارنامه خود را تقدیم دبیر کل این سازمان بین‌المللی کرد.

نامه 200نفر از اساتيد دانشگاه هاي استان اصفهان به بان كي مون

اساتید دانشگاه های اصفهان طي نامه ای به بان كي مون، تلاش سازمان ملل براي صیانت از حریم آزادی های اساسی و حقوق بشر را خواستار شدند و پيرامون اهانت روزنامه فرانسوی به پیامبر اسلام هشدار دادند.

نگرانی بان‌کی‌مون از بازداشت شیخ علی سلمان

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که دبیرکل این سازمان از بازداشت شیخ علی سلمان در بحرین ابراز نگرانی کرده است.

درخواست فلسطین برای عضویت در دیوان‌لاهه

سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد، به طور رسمی درخواست عضویت در دیوان بین المللی کیفری را که مقرش در شهر ‘لاهه’ هلند است، ارایه کرد.