پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

از شوک درمانی تا سازش درمانی

دیدبان؛در حدود نه ماه است که اقتصاد کشور با چالش­‌های مختلف و جدی مواجه شده است و هر از چندگاهی قیمت ارز و سکه دچار تغییرات ناگهانی می­شود و قیمت کالاهای روزمره مردم روزبه­روز افزایش می­یابد. مردم با اینکه به شدت ناراضی هستند، پس از چند ماه سعی می­‌کنند با شرایط جدید زندگی خود را […]

نامه ۴ وزیر؛ تیر خلاص به ادعای «عبور از رکود»

4 وزیر دولت شهریور ماه گذشته به رئیس خود هشدار دادند که اگر وضعیت اقتصادی و تصمیمات اشتباه بخش های مختلف دولت ادامه پیدا کند، موضوع رکود اقتصادی به یک بحران برای کشور تبدیل می شود؛ بحرانی که ثمره آن بی اعتمادی است.

ساعتی ۳۰۰ نفر بیکار می‌شوند!

اخیرا اعلام شده دقیقه به دقیقه بر تعداد بیکاران افزوده می‌شود و بازار کار همچنان با بحران بیکاری و ترافیک سنگین تقاضا برای شغل مواجه است.وزیر کار می‌گوید دقیقه‌ای ۵ نفر به متقاضیان کار افزوده می‌شوند.

هشدار ۴ وزیر روحانی درباره بحران اقتصادی

وزرای اقتصاد،صنعت،کار و دفاع در نامه‌ای مشترک به رئیس جمهور با انتقاد از برخی تصمیمات و سیاست‌های ناهماهنگ دستگاه‌ها، هشدار دادند اگر تصمیم ضرب‌الاجل اقتصادی گرفته نشود، رکود تبدیل به بحران خواهد شد.

اسد تسلیم حامیان تروریسم نمی‌شود

تحلیلگر امنیتی سوریه تاکید کرد که مذاکره سوریه با قدرت‌های منطقه‌ای و جهان برای حل بحران سوریه در چارچوب حفظ تمامیت ارضی سوریه است و دست کشیدن از مبارزه با گروه‌های تروریستی را معنا نمی‌دهد.

سوریه مرحله پایانی بحران را سپری می‌کند

تحلیلگر سیاسی سوری طرح ایران برای حل بحران سوریه را مهم ارزیابی و تاکید کرد که سوریه مرحله پایانی بحران را سپری می‌کند.

بحران جدید «کاهش کیفیت آب»

پس از بحران فعلی کمیت آب که به نام بحران آبی می شناسیم، بحرانی پیچیده تر و چالش برانگیزتر به نام «بحران کیفیت آب» پیش روی ماست که برای جلوگیری از گسترش آن، نیاز به اقدام عاجل و اجرای برنامه ای مدون از سوی هر سه قوای کشور داریم.

ترکیه در قلب بحران

اندیشکده «استرتفور» در مقاله‌ای با عنوان «معمای ترکیه» به بررسی بحران‌های منطقه‌ای در دنیای امروز و شرایط ترکیه در این بحران‌ها پرداخت و تاکید کرد که سیاست خارجی دولت این کشور همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

محیط‌زیست مدیریت می‌خواهد نه مدیریت بحران!

مسئولین ما تمایل برای مدیریت بحران در محیط‌زیست دارند تا مدیریت آن! منابع طبیعی و نیروی انسانی کشور ما نوید آینده روشن و بالنده را می‌دهد به‌شرط غنیمت شمردن فرصت با مدیریت صحیح. مسائلی محیط‌زیستی نظیر هوا، خاک و آب اگر با برنامه‌ریزی مدیریت شود نوبت به این بحران‌ها نمی‌رسد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.