ریزگردهای نمکین قم را غیرقابل سکونت می‌کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم با بیان اینکه ریزگردهای نمکین که در این استان وجود دارد می‌تواند ناقل بیماری باشد، گفت: برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی، قم را در آینده غیرقابل سکونت می‌کند.

کمبود آب آشامیدنی در یمن بحرانی است

در پی حملات سعودی‌ها به یمن، زندگی برای مردم بسیار سخت و بحرانی شده و کمبود آب آشامیدنی سالم به یکی از مشکلات مهم مردم تبدیل شده است.

استقرار آب شیرین‌کن‌ها در سواحل کشور

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین دستورالعمل استقرار آب شیرین‌کن‌ها در سواحل کشور خبر داد.

تعطیلی برخی طرح‌های پتروشیمی

مدیر طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی با اشاره به مواجه شدن طرح‌های پتروشیمی اتیلن مرکز با بحران آب گفت: یکی از توصیه‌های ما به این پروژه‌ها آن است که طرح‌ها را به مناطقی که آب بیشتر است یعنی در کنار ساحل دریا منتقل کنند.

رشد اقتصاد جهان تحت تاثیر بحران آب

یک کارشناس بین‌المللی آب اعلام کرد:کمبود آب در دهه آینده رشد اقتصاد دنیا را تهدید می‌کند و پایداری سیاسی را در کشورها تحت تاثیر قرار خواهد داد. بدون شک آب اگرچه کالای با ارزشی است اما منشا چالش‌های سیاسی در آینده خواهد شد.

هزینه‌های بحران‌آب در محاسبات‌مدیران نمی‌آید

معاون تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه آب یک امر فرابخشی است و مشکل اساسی آب کشور این است که دانش متخصصان آب در ایران منابع آب است، گفت: در حالیکه در دنیا انتقال آب بین حوضه‌ای منسوخ شده هنوز در ایران این کار پیگیری می‌شود.

وابستگی غذایی کشور نگران‌کننده‌ است

وابسته نگه داشتن کشورها در زمینه مواد غذایی برای ابرقدرت ها انقدر مهم است که در ابتدای توافق نامه هسته ای ژنو هم به نوعی مورد تاکید قرار گرفته است که کانالی برای واردات مواد غذایی به کشور از طریق در آمدهای ایران باز می شود که یادآور همان سیاست های نفت در برابر غذا در ایام تحریم صدام و قذافی می باشد.

غفلت از خودکفایی در محصولات‌ کشاورزی  

با توجه به بحث های داغ رسانه ای هفته های اخیر پیرامون محدود کردن کشاورزی به بهانه بحران کم آبی و بی توجهی به خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی در دو دهه اخیر در تأمین امنیت غذایی کشور، ثریا امشب به بررسی موضوع چرایی غفلت از خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی و چالش های پیش روی تأمین امنیت غذایی کشور خواهد پرداخت.

«نجات آب» موضوع جدیدترین شماره رصد‌

امروز همه این اتفاقات ناگوار در سایه کم‌آبی و خالی شدن سدهای تامین‌کننده آب پایتخت قرار گرفته‌است اما چه بسا شرایط بحرانی‌تری از تهران داشته باشند، با این حال شرایط قرمز ‌آب شرب پایتخت‌نشینان مصداق روشنی از بلای بحران آب می‌باشد که در سایه غفلت سی و پنج ساله ناگهان بر سر مردم و مسئولین نازل شده‌است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.