جامعه از نظر ازدواج به آتش کشیده شده است

آیت الله مظاهری می گوید: الان اجتماع ما از نظر ازدواج به آتش کشیده شده است.اگر به زبان هم بگوییم، رسوایی است. اگر به زبان بگوییم همه ناراحت می‌شویم و اگر به دل بگذاریم همۀ دل‌ها می‌سوزد.

هشدار درباره بحران بی رغبتی به ازدواج

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به بحرانهای مختلف بر سر راه ازدواج جوانان نظیر بحران بی رغبتی یا بی انگیزگی گفت: در درجه اول باید انگیزه لازم را در جوانان ایجاد کرد و گروهی از جوانان متمول که توان ازدواج و تشکیل خانواده را در خود می بینند تمایل نشان دهند.

ازدواج آسان نباید تحمیلی باشد

یک کارشناس مذهبی گفت:‌ ازدواج باید در سطح توانایی منطقی مرد و زن باشد و اگر فردی تمایل به ساده زیستی دارد، حق ندارد نظرش را بر دیگری تحمیل کند. بلکه بحث ساده زیستی باید در اثر مفاهمه ایجاد شود.

همخانه‌ای از جنس همسر یا طلاق عاطفی

هر یک از زوجین باید حالات، روحیات، نیاز‌ها و توقعات طرف مقابل را لحظه به لحظه شناسایی کرده و در تامین آن‌ها بکوشد و باید بپذیریم که مراقبت و مدیریت از راه دور باغی را به محصول نمی‌رساند بلکه باید حضور داشت و در کنار هم نهال خانواده را رسیدگی کرد.

تسهيل ازدواج جوانان؛ مسؤوليتي براي همه اقشار جامعه اسلامی

گذشته از وظایف دولت؛ مانند حل مشكلات اقتصادی مردم و حل مشكل اشتغال و مسكن و گذشته از وظایف مجلس مانند تصویب قوانینی كه به سهل شدن ازدواج كمك می‌كند و گذشته از وظایف نهادها و مسوولین و متولیان فرهنگی كه باید ازدواج به‌هنگام و راه و رسم انتخاب درست را در بین جوانان و خانواده‌ها ترویج دهند، بار اصلی و اساسی در تسهیل ازدواج جوانان، به عهده تك‌تك افراد جامعه است.

ازدواج کارکنان و فرزندان آسان می‌شود

دفا‌تر اداره‌های ورزش و جوانان در استان‌ها کار‌شناسان گروه‌های علمی و تخصصی همچون نظام روان‌شناسی و نظارت عمومی مردم از جمله راههای نظارت بر مراکز مشاوره ازدواج است.

شروط عجیب چهارگانه وام ازدواج

باز هم یک خبر پرحاشیه و باز هم ماجرای شانه خالی کردن‌های مسئولان از پذیرش تبعات این حاشیه‌ها. این بار با بهانه‌ای به نام «شروط جدید وام ازدواج».

فیاض: جوانان را به ازدواج موقت تشویق نکنید

ابراهیم فیاض، گفت: چند روز پیش با یکی از سایت‌هایی که ادعای اصول‌گرا بودن دارد، گفت‌وگوی مفصلی داشتم که با عدم رعایت صداقت در اطلاع‌رسانی تیترهایی از صحبت‌های من مطرح کردند که آنها را تکذیب می‌کنم.

بازار آشفته طلا٬ بحران ازدواج را در پی دارد

امان الله قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه با اشاره به تغییرات قیمت طلا و سکه در چند ماه اخیر گفت: این تغییرات سبب کاهش ازدواج و افزایش طلاق در خانواده ها می شود. به جز افزایش مهریه ها هزینه برگزاری یک مراسم ساده عروسی نیز به حدی افزایش پیدا کرده است که بسیاری از خانواده ها امکان تامین آن را ندارند و دختران ترجیح می دهند که به جای سختی زندگی متاهلی در خانه بماند و پسران نیز بیش از گذشته از تشکیل خانواده فراری شده اند.

جهیزیه یا بلای آسایش!؟

افزایش مهریه را نمی‌توان دلیل افزایش جهیزیه داشت؛ بلکه توقعات بی‌جا که به مرور زمان به وجود آمده شده است یکی از دلایل افزایش جهیزیه است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.