تحریم‌های نفتی و بانکی ایران به کجا خواهد انجامید؟

دکتر غلامحسین حسن‌تاش در گفت‌وگو با تریبون مستضعفین گفت: به تناسب این‌که نفت خام بیشتری به عنوان جایگزین نفت ایران وارد بازار دنیا شود -چرا که بازار نفت جهانی و یک‌پارچه است- فشارهای تحریم ایران را بیشتر می‌کنند. مگر این‌که اتّفاقی در دنیا بیافتد و اقتصاد جهانی از این رکود خارج شود و رشد تقاضای نفت شدید شود، در آن صورت شاید مجبور شوند تحریم‌ها را محدودتر کنند.

تهدیدها و فرصت‌های تحریم‌های نفتی در گفت‌وگو با غلامحسین حسن‌تاش

حسن‌تاش با انتقاد از اظهارنظرهای غیرکارشناسی درباره عدم امکان تحریم نفت ایران، آینده‌ی تحریم را به تداوم یا عدم تداوم رکود اقتصادی جهان وابسته می‌داند و آسیب‌پذیری ما را به دلیل اقتصاد تک‌محصولی و توسعه‌نیافته کشورمان می‌داند و با انتقاد از عدم پایبندی دولت‌ها به برنامه‌های توسعه و جلوگیری از ورود بی‌رویه پول نفت به اقتصاد کشور از تجربه‌های ارزشمند دوران جنگ در حوزه نفت می‌گوید.

اعتراضات دانشجویی در کانادا به صدمین روز خود رسید

معترضان در خیابان‌های مونترال به تظاهرات پرداختند و رئیس دولت فدرال کبک را هو کردند و علیه قانون جدید او که تظاهرات را محدود می‌کند، شعار دادند.

بازگشت سوسیالیسم به فرانسه

آن‌چه نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد، این است که شانس «سارکوزی» برای حفظ مجدد سمت ریاست جمهوری کمتر از رقیبش است. زیرا سیاست دولت سارکوزی به منظور تلاش برای حفظ منطقه‌ی یورو که همراه با ریاضت اقتصادی برای مردم می‌باشد، اقبال عمومی را به وی کاهش داده است.

دنیا از تحریم نفتی ایران زیان می‌بیند

وزیر اقتصاد گفت: هیچ پیامد ناگواری اقتصاد ایران را تهدید نمی‌کند چرا که ما با نفت 50 دلار و حتی کمتر هم کشور را اداره کرده‌ایم.

پیش‌بینی رئیس‌کل بانک مرکزی از تحولات اقتصادی سال ۹۱

رئیس کل بانک مرکری در یادداشتی به ارزیابی جامع از تحولات اقتصادی سال آتی پرداخته و عنوان کرده که بر اساس مجموعه تحلیل‌های مذکور، مهم‌ترین موضوع سیاستی برای سال آتی را باید در احتمال شتاب گرفتن نرخ تورم و محدودیت‌های موجود برای افزایش نرخ رشد اقتصادی خلاصه نمود.

بستن کوتاه‌مدت تنگه هرمز نیز اقتصاد جهان را زیر و رو می‌کند

وابستگی شدید به نفت و فرآورده‌های آن باعث شده است که اختلال در تأمین این ماده تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی جهان امروز شود. در این میان مناطقی نیز وجود دارند که بیش از همه مستعد این اختلال‌ها هستند.

طرح نمایندگان مجلس برای بستن شیر نفت به روی اروپا

عضو کمیسیون انرژی با برشمردن دلایل سه‌گانه زیان اتحادیه اروپا از تحریم نفت ایران گفت:نمایندگان مجلس در حال دنبال کردن تصویب طرحی هستند که بر اساس آن همه کشورهای اروپایی که ایران را هدف تحریم خود قرار داده‌اند، بعد از این نتوانند حتی یک قطره نفت از ایران بخرند.

بيش از ۱۴۶ ميليون فقير در امريکا

بر پايه گزارشي از اداره آمار امريکا، تقريبا از هر دو امريکايي، يک نفر اکنون در اين کشور فقير محسوب شده يا در قشر افراد کم درآمد قرار مي‌گيرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.