پایتخت اسراییل به آشوب کشیده شد

تغییر ماهیتی تظاهرات در تلاویو در کمتر از نه ماه زنگ خطری است که حاکمیت اسراییل را به چالش خواهد کشید. این بار شعار تظاهر کنندگان رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است. این روزنامه با تشریح و توصیف خشونت پلیس، می افزاید ” جمعیت مکررا تنها یک کلمه را فریاد می زند: دموکراسی” دموکراسی نه یک شعار اجتماعی که یک شعار کاملا سیاسی است. اسراییل به سمت از هم گسیختگی سیاسی میرود نه صرفا اجتماعی.

جنبش فتح وال‌استریت را باید در شكست لیبرالیسم جست‌وجو كنیم

ریشه‌ی اتفاقات اخیر آمریكا و تظاهرات گسترده‌ی مردم این كشور با عنوان «جنبش فتح وال‌استریت» را باید در شكست لیبرالیسم جست‌وجو كنیم؛ شكستی كه در حقیقت منشأ بحران اقتصادی در این جامعه‌ی به‌شدت طبقاتی است.

فقدان عدالت در نظام سرمایه‏ داری غرب

به اعتقاد اغلب کارشناسان چارچوب اقتصاد سرمایه‏داری غرب به گونه‏ای بسته و انعطاف‏ ناپذیر است که خیلی‏ها سعی در برداشتی دیگر از آن را در درون آن جست‏و جو کردند و جالب این‏که چیزی نیافته‏اند.بر همین اساس نیز کارشناسان معتقدند اقتصاد غرب دربرگیرنده‏ی تمام پوشش‏های اقتصادی نیست و چیزی به نام عدالت در آن یافت نمی‏شود.

تحولات منطقه و جهان و تاثیر آن بر مقاومت فلسطین

یکی از نتایج این بحران، انقلاب‌های ملت‌های مستضعف علیه حکام مستبد و وابسته‌یشان است که تنها عامل مقبولیت مردمی‌شان، ثبات و رفاه نسبی ناشی از اتصال به سرمایه‌داری جهانی بوده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.