دولت برنامه‌ی جدی برای اشتغال‌زایی ندارد/رکورد واردات دولت از چین، عامل بیکاری بسیاری از کارگران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: متاسفانه در بودجه‌ی ۹۸ برنامه‌ی مدونی برای پاسخگویی به متقاضیان شغل نداریم. بخش عمده‌ای از برنامه‌ی مورد نیاز برای اشتغال‌زایی مربوط می‌شود به راه اندازی کارخانه‌هایی که به واسطه واردات بی‌رویه تعطیل و یا نیمه تعطیل شده‌اند.

فروش نفت را به بخش خصوصی بسپارید

فعالان اقتصادی در نامه‌ای ۳۶ بندی به معاون اول رئیس جمهور خواستار لغو مصوبه‌های خاص دوران تحریم، حذف نظام قیمت‌گذاری دولتی و ایجاد امکان صدور فرآورده‌های نفتی توسط بخش خصوصی شدند.

انحلال حزب به معنای سوءسابقه اعضا نیست

وزیر کشور گفت: ساختار این وزارتخانه در دو سال گذشته با هدف توسعه محوری در حوزه های اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی شکل گرفته است.

قول مالیاتی طیب‌نیا به فعالان اقتصادی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران از مذاکره با وزیر اقتصاد درباره پیش شرط‌های دسترسی به حساب‌های بانکی مردم برای اخذ مالیات خبر داد.

۸۳ درصد اشتغال کشور خصوصی شد

با وجود گرایش شدید جامعه به مشاغل پشت میزنشینی و کم خطر، تنها ۳.۵ میلیون نفر شغل دولتی دارند و ۱۷.۶ میلیون نفر در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند.

قرارگاه خاتم‌الانبیا رقیب بخش خصوصی نباشد

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نباید رقیب بخش خصوصی باشد، گفت: دولت گذشته با بیشترین درآمد نفتی بیشترین بدهی را به وجود آورد.

جشن حافظ ؛ چند نکته و چند حاشیه

اگرچه ظاهرا جشن حافظ بدون هیچ بودجه و امکان دولتی برگزار می شود اما در این میان همیشه یک سوال جدی و بدون جواب وجود داشته است.اینکه آیا این هزینه که ظاهرا با منابع خصوصی تدارک دیده شده به واسطه اعتبار معلم به او داده می شود یا حامیانی در ظاهر بخش خصوصی او و تفکر او را حمایت و پشتیبانی می کنند و در کنار آن از اعتبار هنرمندان نیز به سود خود بهره می برند؟

بازنمایی جنگ‌ها؛ از هالیوود تا سینمای ایران

وقتی از اواسط دهه‌ِی هفتاد بخش مهمی از امور تولید به دست واسطه‌های بخش خصوصی افتاد و بدست آوردن گیشه مناسب در دستور کار قرار گرفت، همان‌گونه که فیلم‌های کلیشه‌ای سالن‌های سینما را تسخیر نمودند، سینمای اندیشمند و اصیل، از جمله ژانر دفاع مقدس نیز از میدان تولید سینمای ایران رخت بربست.

اسناد:18 شركتی كه «پدر صنعت»، پدر آنها هم هست!‬

بر اساس این اسناد، آقای نعمت زاده در هیئت مدیره چندین شرکت بخش خصوصی عضویت یافته است که هر کدام از این شرکت ها به شکل تو در تو در شرکت دیگر دارای سهام و نیز کرسی هیئت مدیره هستند که همین امر، مساله را سوال‌برانگیزتر نیز می‌نماید.

تذکرات کتبی به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیأت رئیسه مجلس قرائت شد.