باید با موج ضد حجاب مقابله شود

یک مرجع تقلید تاکید کرد: دولت با بخشنامه و توصیه در ادارات و دیگر مراکز بر حجاب و عفاف تأکید کند؛ دولت چرا در این زمینه کم‌کاری و کوتاهی می‌کند؟

بدحجاب‌ها فقط دلشان پاک است؟!

همیشه شنیده‌ایم که بدحجاب‌ها می‌گویند ما دلمان پاک است و با خدا بودن و مسلمان بودن به این نیست که چهار تار موی خود را بپوشانیم! اما آیا حفظ حرمت آداب و شئون ماه خدا را هم از دید آنها فقط با دو کلمه «دل پاک» می‌توان خط زد و آن را از مُد افتاده تلقی کرد؟

رسانه های انگلیسی عامل خشونت علیه زنان

مانجو، با انتقاد از رسانه هاي انگليسي حتي تلويزيون اين كشور درباره چگونگي انتشار و بازنمايي چهره زنان و دختران و تاثير آن بر تبعيض و تحريك جنسي و فرهنگ خشونت در اين كشور گفت: اين رسانه ها در قبال رفتارهاي خشونت آميز عليه زنان مسئول هستند.

اسیدپاشی بهانه‌ای برای ایجاد تفرقه

حادثه اسیدپاشی به زنان را باید بسیار دقیق مورد بررسی قرار داد چرا که ثابت شده در این سالیان وقتی حادثه ای در جامعه به شکل زنجیره ای روی داده گذشته از زیان های مادی خسارات روحی و روانی غیر قابل جبرانی در پی داشته است و نیروی انتظامی و دولت باید پی گیر و پاسخگوی این مهم باشند زیرا این مسئله به طور وسیع موجب ترس و وحشت مردم به ویژه زنان در شهر اصفهان شده است.

قطعه اسیدپاشی در پازل سیاه

این روزها موضوع اسیدپاشی‌های مشکوک اصفهان به خبر داغ محافل – بخصوص در فضای مجازی- تبدیل شده است.

اسید‌پاشی سریالی در اصفهان و چند نکته

چند روزی است که اصفهان با یک واقعه جدید روبرو شده است؛ اسید پاشی به زنان و دختران. اسید پاشی قبلاً بر پایه خصومت‌های شخصی و خانوادگی روی می‌داده است. اما سوالی که پیش می آید این است که اسیدپاشی زنجیره ای که از چند روز گذشته شروع شده است بر چه پایه ای و با چه هدفی روی داده است؟ این اقدام نفرت آمیز و كثيف که باعث ایجاد هول و هراس در دل زنان اصفهانی شده است از کجا نشئت می گیرد؟

نسبت اقتدار و اقناع و شعارزدگی

اخیرا برخی‌ها با تاکید برجسته بر کار اقناعی و ایجابی در زمینه فرهنگ و عفاف، خواسته یا ناخواسته اقدامات ضروری دیگر در این زمینه همچون فیلترینگ و گشت ارشاد را زیر سوال برده اند.

انواع حجاب زنان لبنانی و هزینه آن

ک خانم مانتو پوش (مانتو شرعی بلند) باید یک مانتو بخرد و یک روسری یا شال لبنانی (ترکی). قیمتهای روسری و مانتو بیداد می کند. قیمت یک مانتوی خوب بین ۵۰ و صد دلار است. هرچند ارزانتر و بی کیفت تر و ساده تر هم وجود دارد، اما این قیمت نرمال است؛ و البته گرانتر هم موجود است. روسری و شال حریرِ اصل اقلا کمِ کم ۵۰ دلار قیمت دارد به بالا.

بد حجابی کارکنان دولت «جرم» است؟

بدحجابی در بین کارکنان دستگاه های دولتی تا حدی پیش رفته است که مرجع عظام تقلید از دولت یازدهم می خواهد تا مسئله حجاب را از خود دستگاه های دولتی آغاز کند، طبق قانون مجازات اسلامی، بدحجابی جرم است و حبس ۱۰ روز تا ۲ ماه را باید در پی داشته باشد.

وضعیت حجاب در پنج سال گذشته

رئیس پلیس امنیت اخلاقی با اعلام اینکه وضعیت حجاب در پنج سال گذشته تغییری نکرده است گفت: پلیس به منظور رصد وضعیت حجاب در کشور هرماه از وضعیت پوشش در سطح شهر فیلمبرداری می کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.