بدهی خارجی ایران چقدر است؟ + جدول

ايران برخلاف کشورهاي پيشرفته جهان تقريبا بدهي خارجي قابل توجهي ندارد و علاوه بر آن دارايي‌هاي بلوکه شده فراواني دارد که در برخي اظهار نظرها ميزان آن بيش از ۱۰۰ ميليارد دلار تخمين زده مي‌شود. همچنین در مقایسه با کشورهای منطقه نیز بدهی خارجی ایران بسیار پایین‌تر است و کشورهایی چون ترکیه، امارات، عربستان، قزاقستان، قطر، عراق و حتی بحرین نیز بدهی خارجی بیشتری از ایران دارند.

ادامه سیر نزولی بدهی‌های خارجی ایران

بدهی خارجی ایران در پایان شهریور ماه امسال با 544 میلیون دلار کاهش به 6 میلیارد و 111 میلیون رسید که بیانگر ادامه روند کاهشی بدهی خارجی ایران است.

دولت سال۸۴ با ۴۰میلیارد دلار بدهی خارجی و سال۹۲ با ۱۶میلیارد دلار بدهی تحویل شد

گزارش رسمی بانک مرکزی حاکی است: دولت هشتم، خرداد ۸۴ با ۴۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بدهی و تعهد خارجی (قطعی و احتمالی) تحویل دولت نهم شد و دولت دهم نیز سال ۹۲ با کمتر از ۱۶ میلیارد دلار بدهی و تعهد خارجی تحویل دولت یازدهم گردید.

بدهی خارجی ایران اعلام شد

بانک مرکزی در تازه ترین آمار، میزان بدهی خارجی ایران را در خردادماه سال جاری ۷ میلیارد و ۱۱۳ میلیون دلار اعلام کرد.

گزارش صندوق بین‌المللی پول از بدهی ایران

صندوق بین‌المللی پول از یک‌دهم شدن بدهی‌های عمومی خالص ایران در دولت نهم و دهم خبر داد و پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۱۳ بدهی دولت ایران با افزایش ۲۸ برابری نسبت به سال قبل از آن به ۳۲۴ هزار میلیارد ریال برسد.

ماهیگیری بانک جهانی از مذاکره ایران و آمریکا

بانک جهانی روز جمعه اعلام کرد، ایران باید بدهکاری مالی گذشته خود را به این بانک باید بپردازد، این امر به تماس تلفنی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و حسن روحانی رئیس جمهور ایران بر می‌گردد و اینکه روابط بین دو کشور پس از ۳۰ سال برقرار شده است.

ایران جزو کم بدهکارترین‌های جهان شناخته شد

مجمع جهانی اقتصاد با اشاره به نسبت ۱۰.۷ درصدی بدهی‌های دولتی ایران به تولید ناخالص داخلی اعلام کرد ایران در میان ۱۴۸ کشور جهان از این نظر رتبه ۹ را به خود اختصاص داده است.

کاهش ۱۰میلیارد دلاری بدهی خارجی ایران

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نقدینگی کشور به ۴۶۴ هزار میلیارد تومان رسیده گفت: نسبت منابع به مصارف در سال گذشته، 99.7 بوده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.