پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آغاز خاموشی‌های گسترده در پساتحریم

یک مقام مسئول با اشاره به احتمال جهش مصرف برق صنایع در دوران پساتحریم گفت: شبکه برق توان افزایش ۲۰ درصدی مصرف صنایع را ندارد و در صورت عدم سرمایه‌گذاری جدید، خاموشی‌های گسترده‌ای کلید می‌خورد.

رکورد مصرف برق شکسته شد

همزمان با آغاز شمارش معکوس ورود هوای گرم و سوزان تابستانی به تهران و برخی از استان های کشور، روز گذشته با افزایش گرمای هوا اولین رکورد مصرف برق تابستانی به ثبت رسید.

احتمال بروز خاموشی در تهران

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: ‌با توجه به افزایش بی‌سابقه مصرف برق در روز گذشته احتمال خاموشی در تهران وجود دارد.

دلایل گرانی برق در اسفند ۹۳ اعلام شد

معاون وزیر نیرو با تشریح مبانی قانونی افزایش تعرفه‌های برق در زمستان ۹۳ گفت: براساس ماده یک قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت مکلف است قیمت فروش برق را در هرسال به‌گونه‌ای اصلاح کند که به‌تدریج ‌تا پایان برنامه پنجم به قیمت تمام‌شده برسد.

فشار به عموم مردم به جای پرمصرف‌ها!

درحالی که دور آخر افزایش قیمت انرژی در کشور به افزایش نرخ برق باز می‌گردد مسایل قابل تاملی در تصمیم جدید وزارت نیرو وجود دارد.

کلید برق افغانستان در خانه همسایگان

افغانستان از معدود کشورهای جهان است که ذخایر سرشار مواد سوختی و توان طبیعی برای تولید و صدور برق دارد اما خانه‌های شهروندان این کشور به دست کشورهای همسایه است.

اجرای برنامه جدید مقابله با خشکسالی

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه با مدیریت مصرف می توان بر مشکلات موجود در حوزه آب به ویژه در بخش کشاورزی غلبه کرد، گفت: دولت تصمیمی در مورد افزایش تعرفه آب و برق ندارد.

ورشکستگی وزارت نیرو بی معنی است

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه این شرکت به تنهایی ۳۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بخش خصوصی و بانک‌ها بدهکار است، گفت: ورشکستگی وزارت نیرو را قبول ندارم و این بحث بی‌معنی است.

جزئیات تغییر رفتار مصرف کنندگان برق

با عقب رفتن یک ساعته، ساعت رسمی کشور و کاهش طول روز در 6 ماهه دوم سال جاری پیک مصرف برق شبانه به تدریج از پیک برق روزانه پیشی می‌گیرد و در این بین مسئولان وزارت نیرو سه راهکار برای کاهش بار مالی قبوض نجومی برق در 6 ماهه دوم سال معرفی کردند.

نیروگاه‌های کوچک برای جلوگیری از هدر برق

وزیر نیرو گفت: به منظور جلوگیری از هدر رفت برق، سیاست جدید وزارت نیرو ایجاد نیروگاه‌های کوچک است اما تولید برق در سایر نیروگاه های بزرگ نیز همچنان در دستور کار دولت است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.