فیلمی از حوادث وحشیانه اخیر در میانمار

در پی درگیری‌های اخیر در میانمار که هفته‌هاست در مرکز این کشور ادامه دارد ۱۷۰ نفر کشته شده ده‌ها مسجد به آتش کشیده شده، ۷ هزار نفر زخمی شده و ۴۰ هزار فعال مسلمان دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

تولید فیلم «فریاد روهینگیا» به اتمام رسید

مدیر گروه فیلم شبکه دو با اشاره به داستان فیلم«فریاد روهینگیا» یادآور شد: داستان این اثر درباره کودک مسلمان میانماری است که پدرو مادرش را در درگیری‌های این کشور از دست داده و به کمک دوست ایرانی والدینش، در پی جستجوی آنهاست .

سفارت مجازی میانمار راه‌اندازی شد

درپی کشتار و اخراج مسلمانان از سرزمین مادریشان در میانمار با تایید دولت این کشور ، سفارت مجازی میانمار راه اندازی شد.

پشت پرده جنایات میانمار چه‌ کسانی هستند؟

آنگ‌سان سوچی رهبر پرآوازه مخالفان دولت می‌انمار و برنده جایزه به اصطلاح صلح نوبل در برابر پاک‌سازی قومی مسلمانان این کشور سکوت کرده است. آیا وی بازیچه دست آمریکایی‌ها شده است؟

مسلمانان میانمار در وطن خود بی پناهند

به گزارش هفته نامه «آبزرور» مسلمانان برمه به ویژه طائفه روهینگیا در رنج و سختی زندگی می کنند و به دلیل وضعیت بد ناچار به کوچ شده اند و به کشورهای همجوار پناهنده می شود زیرا در وطن خود جایی ندارند و هیچ پشتیبانی ندارند.

جنایتی که در سایه آمریکا رخ می‌دهد

حزب الله لبنان تاکید کرد جنایات افراط گرایان بودایی در میانمار در نسل‌کشی مسلمانان با همراهی وهم‌دستی دولت این کشور و حمایت آمریکا انجام می‌گیرد.

کشتار مسلمانان برمه ادامه دارد

برخی گروه‌های حقوق‌بشری با هشدار نسبت به وضعیت مسلمانان برمه اعلام کردند، در پی خشونت‌های قومی علیه مسلمانان برمه، علاوه بر …

الازهر تظاهرات راهبان بودائی میانمار را محکوم کرد

الازهر تظاهرات راهبان بودائی را با هدف اخراج مسلمانان روهینجا در میانمار محکوم کرده و این اقدام را در تضاد با اخلاق و قوانین بین‌المللی دانست.

برجی: آقایان فرصت نگاه کردن نامه من را ندارند

به تنهايي براي ساخت مستند ميانمار مثل همه مستندهاي قبلي كه ساخته ام با 50 درصد جانبازي ام به ميانمار خواهم رفت و هر اتفاقي در آنجا برايم رخ داد مسئوليتش با همين آقايان وزارت امورخارجه خواهد بود.

حمایت راهبان بودایی میانمار از حکومت و جنایات علیه مسلمانان

صدها تن از راهبان بودایی در حمایت از پیشهاد رییس جمهور میانمار مبنی بر اخراج و یا اسکان مسلمانان روهینجا دست به راهپیمایی زدند.