دانشکده‌ اقتصاد ایران 30 سال از علم اقتصاد عقب است

ما 8 سال جنگیدیم، اما دانشکده‌های اقتصاد به دنبال تولید اقتصاد دفاع و جنگ نیامدند تا پشتیابی نخبگانی و تئوریک کنند. امروز اقتصاد مقاومتی شروع شده است و غرب پر از تجربه و تئوری است که باید از سوی نخبگان به حوزه‌های عملیاتی و صنعتی پمپاژ شود، اما متاسفانه دانشجویان ما حتی دو واحد تئوری‌های مقاوم‌سازی‌های اقتصاد نمی‌خوانند.

بررسی ادغام دانشگاه علوم اقتصادی در سیما

برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» در سی  و هفتمین قسمت خود به دنبال برگزاری انتخابات شورای دانشجویی نظارت بر نشریات دانشجویی کشور و اعتراضات متعدد به این انتخابات، به بحث و بررسی شیوه اجرای آن می پردازد.

در علوم و تحقیقات چالش هیئت علمی داشتیم

42 واحد علوم و تحقیقات در سال های گذشته داشتیم که در آنجا با چالش هیئت علمی مواجه بودیم. تلاش ما در یک سال گذشته حل کردن این چالش بوده است. لذا 41 واحد علوم تحقیقات را در مراکز استان ها با دانشگاه های خوب ادغام کردیم.

عفاف زمینه ساز حجاب است

وی در پاسخ به این سوال که “اگر وضعیت امروز حجاب مناسب نیست، کجای کار اشتباه بوده است؟” بیان داشت: همه مسیر را اشتباه رفته ایم. در همه مقاطع تربیتی اشتباه داشته ایم. نمی توان تقصیر را بر گردن یک فرد انداخت. بچه ها را خانواده ها، رسانه ها، فضای مجازی و … نیز در کنار آموزش و پرورش تربیت می کنند.

بررسی حدود و ثغور حجاب در دانشگاه‌ها

برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» در سی وچهارمین قسمت خود برای بار دوم، به بررسی مسئله حجاب و پوشش در دانشگاه ها  می پردازد.

بزرگترین مانع پیشرفت، تصور «ما نمی توانیم» مدیران است

در حوزه تولید علوم نانو ما تا آخر سال 2014 جایگاه هفتم دنیا را داشته ایم. اما در حوزه فناوری نانو با این رتبه فاصله داریم و در میان 10 کشور برتر تولیدکننده علوم هستیم اما از نظر فناوری، تعداد محصولا و حجم بازار چنین جایگاهی نداریم. البته شاخص خیلی دقیقی نیز برای اندازه گیری این معیار وجود ندارد. اما حس عمومی این است که به خوبی تولید علم، تولید محصول و بازارمان به این خوبی نیست.

بررسی صنعت فضایی ایران در «حذف و اضافه»

برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» در سی ویکمین قسمت خود به مناسبت فرارسیدن 14 بهمن ماه روز ملی فناوری فضایی، به بررسی صنعت فضایی ایران می پردازد.

گاهی برخوردهای ما مسبب بی حجابی هاست

ما دانشگاهی داریم که دانشجویان دختر و پسر با مینی بوس به دانشگاه می روند. به در دانشگاه که می رسند، باید پیاده شوند، خانم ها و آقایان از هم تفکیک شوند و دوباره آن طرف با هم هستند. این یک بازی است. یعنی درب دانشگاه قرار است فرم کار ما باشد تا ادا دربیاوریم. این ژست ما است. همه جا با هم هستند اما وقتی به درب اصلی و حراست می رسند از هم جدا می شوند. این بازی است و فقط داریم خودمان را سرگرم می کنیم. اگر امروز قضیه حجاب در جامعه چالش است، بخشی بخاطر این است که رفتار ما با این مسئله بازی بوده است.

سربازی باید تخصص گرا شود

در سربازی هر پارامتری مثل سن، تحصیلات و تخصص را در نظر بگیرید، پارامتری به نام پارتی و آشنایی نیز وجود دارد که از همه موارد دیگر مهمتر است. این مؤلفه آنقدر اهمیت دارد که می تواند عدالت را زیر سوال ببرد. این اتفاق از زمان تقسیم نیروها تا زمان ترخیص از خدمت ادامه دارد.

عمار: یک جشنواره انقلابی و یک انقلاب جشنواره‌ای

شما گفتید جشنواره ای که در 5 سال این میزان رشد در زمینه فرم دارد، جشنواره بدی نیست. ما جشنواره فیلم موبایلی، فیلم صد و… هم داریم، آثار آنها را هم شما ببینید و آثار عمار را نیز ببینید و بعد قضاوت کنید. من می‌توانم به جرات بگویم عمار یکی از بهترین جشنواره های ایران است.