سهم‌پژوهش ایران از GDP درجدول مقایسه

سهم بودجه پژوهش از تولید ناخالص داخلی با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» هر سال لاغرتر می شود و این در حالی است که با وضعیت فعلی بودجه امیدی به تحقق سهم ۴ درصدی پژوهش از GDP نیست.

سیاست‌ما عمل به قانون و عملکردشفاف است

معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت که اصلی ترین سیاست این ستاد پایبندی به قوانین و حاکمیت کامل قانون و عملکرد شفاف است.

ویژگی‌های برنامه‌ریزی موفق کدام است؟

یک روانشناس گفت: شناخت نیازها، توانمندی‌ها و منابع حمایتی قابل دسترس، اهداف بلندمدت و در عین حال اهداف کوچک و آهسته رفتن، ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی خوب است و استرس می‌تواند موجب کم شدن تمرکز و عدم موفقیت فرد در برنامه‌ریزی و اجرای آن شود.

برنامه ششم توسعه کشور در حال تهیه است

طبق برنامه پنجم توسعه در حالی باید الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مبنای تهیه برنامه ششم قرار گیرد که هنوز سرنوشت الگو نامعلوم بوده و مشخص نیست.

شرط موفقیت طرح تحول نظام سلامت

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، موفقیت این طرح را در گرو همکاری حاکمیت و جامعه پزشکی دانست و گفت: اجرای هر طرحی برای اولین بار مشکل خواهد بود ولی غیرممکن نیست.

کارتن خوابی چهارمین‌آسیب اجتماعی پایتخت

آمارها نشان از افزایش پدیده کارتن خوابی در پایتخت دارد. کارشناسان حوزه اجتماعی معتقدند یکی از اصلی ترین عوامل تشدید این پدیده، فقر و مشکلات اقتصادی است. در میان آواره‌ها و بی خانمان های تهران، بیماران روانی طرد شده از خانواده و یا معتادان هم وجود دارند. بر اساس پژوهش ها بیشترین متکدیان و کارتن خواب ها در مناطق 12، 7 و 16 متمرکزند و اعتیاد فراگیرترین آسیب بی خانمان‌های تهرانی است.

اقتصادی شدن فرهنگ باید بدون خدشه‌دار شدن هویت‌مان اتفاق بیافتد

با توجه به نامگذاری امسال مقام معظم رهبری که هم دربرگیرنده موضوع اقتصاد و هم دربرگیرنده موضوع فرهنگ است، باید برنامه‌ریزی کنیم و ابایی ندارم که بگویم هنوز این برنامه‌ریزی را انجام نداده‌ام چون در وهله اول، باید با حساسیت نگاه فرهنگی و در وهله دوم با کمک گرفتن از اقتصاد بتوانیم فضای کتابخانه‌های عمومی کشور را پویاتر کنیم که این کار به سادگی انجام نمی‌شود. در این زمینه، پیشنهاداتی دارم که فعلا در حال بررسی و رایزنی درباره آن‌ها هستم.

توسعه نامتوازن حاصل تئوری قطب رشد بود

آن کسی که از خارج می آمد و برای جامعه ایرانی برنامه ریزی می کرد، مثل بتل و ستیران که از آمریکا و فرانسه می آمدند، ویژگی های سرزمینی ما را کمتر مورد توجه قرار می دادند.

7 عادتی که افراد موفق ندارند!

خوبی عادت این است که می توان آن را ترک کرد. عادت های بد و غیرمفید را ترک و عادت های خوب را جایگزین کنید. در اینجا عادت هایی را ذکر کرده ایم که اصولا انسان های مفید و موفق در زندگی خود انجام نمی دهند.

بودجه‌هایی بدون برنامه به‌نام جشنواره!

جشنواره‌های فرهنگی متعددی با هزینه‌های سنگین هرساله از سوی معاونت فرهنگی وزارت علوم در دانشگاه‌ها بدون خروجی مناسب…