برجام درباره قسم‌های جلاله صالحی چه می‌گوید؟

«اینجا دارم شهادت می دهم، وقتتان را بیشتر از این نمی گیرم، ولله، ولله، ولله (با اجرای برجام) در مسایل هسته ای نه با کندی روبرو خواهیم شد نه با توقف، ، تحقیقاتمان سر جایش خواهد بود، غنی سازی مان خواهد بود، غنی سازی را اجرا خواهیم کرد.»

۱۰ اشکال مهم توافق وین در حوزه‌ی غنی‌سازی و تحقیق و توسعه

بی‌فایده شدن کامل غنی‌سازی به مدت حداقل ۱۵ سال با توجه به محدودیت موجودی (ذخیره) اورانیوم غنی شده که تنها ۳۰۰ کیلوگرم می‌باشد؛ و اینکه ایران به انجام یکی از این دو کار با اورانیوم غنی شده (فراتر از ۳۰۰ کیلوگرم) خود ملزم گردیده است: رقیق سازی یا فروش به خارج از کشور (بند ۵۷ ضمیمه ۱ برجام).

طبق تفكر شیعی دانشمندان بايد علمدار عدالتخواهي باشند

بر اساس آموزه های اسلام ناب؛ دستاوردهاي بشري و موهبتهاي الهي نباید به شكل تبعيض‌آميز در اختيار بعضي از بشريت قرار بگيرد و از دیگران دریغ شود و فضاي ظالمانه در مناسبات جهان حاكم بشود. ايرانيها به مدد انقلاب اسلامي الآن به اين مقطع رسيده‌اند. اين پرچم فقط يك پرچم ملي نيست، يك پرچم جهاني است. كاري كه دارد در قصه هسته‌اي شروع مي‌شود و داريم براي آن شهيد مي‌دهيم نه یک اتفاق در تاریخ ایران که اتفاقی در تاریخ بشریت است.

المانیتور: بیانیه لوزان حاصل عقب‌نشینی ایران بود

این پایگاه آمریکایی به نقل از یک دیپلمات سابق می‌نویسد:‌ در دو سه ماه منتهی به سررسید مذاکرات، ایرانی‌ها در برابر موضوعاتی که قبلا از پذیرش آن خودداری می‌کردند، عقب نشستند و جدی‌تر به دنبال توافق بودند

۳۰ سوال دانشجویی از ظریف پیرامون توافق لوزان

آیا می دانید تمام موارد فکت شیت آمریکا در مورد توافق ژنو که ابتدا تکذیب می کردید، اکنون مو به مو در توافق لوزان تایید شده است؟

تثبیت نقطه‌ی یادمانی فردو در راهیان نور امسال

سنت هزارساله‌ی روایت در حوزه‌های شیعی بر دو مؤلفه‌ی زیارت و عبرت متکی بوده است و باور ما این است که اگر واقعه‌یی چون سقوط فاو به درستی روایت می‌شد، متکی بر عبرت‌های آن هیچ‌گاه به سقوط فردو نمی‌رسیدیم و همین حالا اگر شکست هسته‌یی لوزان به درستی روایت شود، ان شاء الله شاهد شکست موشکی لویزان نخواهیم بود.

تفاوت‌های تفاهم هسته‌ای فارسی و انگلیسی!

مجتبی دانشطلب یکی از فعالین شبکه های اجتماعی است که پس از قرائت بیانیه هسته ای و انتشار متن های جداگانه از سوی وزارت خارجه ایران و کاخ سفید در بیان تفسیر آن ؛ به تفکیک تفاوت های متن فارسی و انگلیسی پرداخته است.

از روز اول توافق همه تحریم‌ها لغو می‌شوند

در چارچوبی که دیشب به آن رسیدیم اعضای ۱+۵ پذیرفتند که ایران دارای غنی‌سازی در خاک خود باشد، یعنی آنچه که تا دیروز می‌گفتند غنی‌سازی در ایران تهدید برای منطقه و جهان است، امروز همه قبول کردند که غنی سازی در ایران برای هیچ کس تهدید نیست.

تكذيب موافقت تيم سابق هسته‌اي با تضمين توافق با قطعنامه شوراي امنيت

اين منبع آگاه با بيان اين كه هيچ نهاد بين المللي نمي تواند رفتار امريكا را تضمين كند، قرار گرفتن كشورمان در ذيل فصل هفتم منشور سازمان ملل مخل امنيت ملي كشور و موجب تهديد نظامي براي كشور خواهد بود.

تمرین مقابله با خرابکاری احتمالی در فردو

طرح تمرین مقابله با هرگونه خرابکاری احتمالی با نام مرصاد شامگاه 10 بهمن‌ماه جاری مصادف با میلاد فرخنده عالم آل محمد(ص)، حضرت امام حسن عسگری(ع) بدون اعلان قبلی در سایت غنی‌سازی فردو(شهید علیمحمدی) با موفقیت برگزار شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.