پخش دور جدید برنامه ققنوس، از امشب

برنامه تلویزیونی ققنوس، امشب با حضور اکبر نبوی پژوهشگر سینما و شهاب اسفندیاری استاد دانشگاه به مفهوم سینمای جنگ و ضد جنگ خواهد پرداخت.

پول؛ هنر و هنرمند نمی‌سازد

شهریار بحرانی با حضور در برنامه ققنوس یکی از ایرادات سینمای ایران را تفکر تزریق پول عنوان کرد و گفت: این‌ها هنر و هنرمند را نمی‌سازند. وقتی به امام گفته شد یک بیانیه‌ای بدهند برای هنرمندان امام بیانیه‌ای دادند که در رابطه با شهید بود.

هنر سیاست‌زده کارش تمام است

تا دیروز انشا بلد نبود بنویسد اما امروز رهنمود می‌دهد برای هنر و این قضیه موجب می‌شود که غیر را راه ندهد و خودش هم به لحاظ فکری کوتوله و به لحاظ قدرت کاری قلدر می‌شود تا که وقتی دوره‌اش تمام شود، اما این چه می‌کند؟ دوباره باج می‌دهد و باج می‌گیرد.

رعایت احکام، به معنای سینمای دینی نیست

انقلاب چیزی نیست جز جذابت ترین بخش‏های دین و بخش حماسی آن، پس انقلاب یعنی سینمایی‌ترین …

ظرفیت‌های حکمی-فلسفی سینما در ققنوس

«ققنوس» در این قسمت، با دعوت از دکتر ابراهیم فیاض٬ استاد دانشگاه و همچنین حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، پیرامون موضوع «ظرفیت‌های حکمت و فلسفه اسلامی در سینما» به گفت‌وگو می‌پردازد.

این اولین برنامه جدی درباره مرتضی بود

آقای فراستی شفاف می‌کند که آوینی با یک مقوله مبتذل مشکل داشت و وارد این این می‌شود که آیا سینما ظرف است یا خیر؟ و اینکه آیا می‌تواند ظرفی برای بحث اسلامی باشد یا خیر؟ و اضافه می‌کند که زحمت دارد از این اسب سرکش کولی بگیریم تا حرف خودمان را بزنیم و این حرف وجود ندارد که این مسئله امکان ندارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.