ادای احترام جالب فراستی به ۲۳ نفر

مسعودفراستی:۲۳ نفر بهترین فیلم جنگی بعد از جنگ است

در «هفت» امشب چه خبر است؟

برنامه سینمایی «هفت» در هفته سوم دی ماه با دکور جدید روی آنتن می‌رود.

هنری که اساسا دینی است

حجت‌الاسلام پناهیان درباره نقش دینی سینما، توقع روحانیون از سینما و تلویزیون، لزوم تعامل سینماگران با علمای دینی و برخی حاشیه‌های سخنرانی‌های سینمایی‌اش توضیح داد.

پای مشائی به پروژه «لاله» باز شد

سرانجام حدس و گمان‌ها در مورد دخالت مستقیم بخشی از دولت دهم در پروژه «لاله» صورت رسمی به خود گرفت. طباطبائی‌نژاد، رئیس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی دیشب در «هفت» اعلام کرد که شمقدی از دفتر مشائی قرار بوده پول به «لاله» تزریق کند.

ده‌نمکی: مخاطب را با نام «عوام» شلاق نزنید

سعی می کنم فیلمم را براساس آموزه های سینمایی بنویسم و فیلمنامه و پس از آن شخصیت پردازی شکل بگیرد. من به سینما به صرف سینمابودن و یک هدف نگاه نمی کنم بلکه آن را ظرف مناسبی برای بیان بسیاری از مفاهیم می دانم؛ کما اینکه خالقان هنرسینما از این مفاهیم معنوی، سرگرمی و سیاسی استفاده می کنند.

آوینی انقلابی را خنثی و بی‌خاصیت نکنید

بالاخره صدای اعتراض به مصادره آوینی از سوی برخی نزدیکانش و ساختن یک اوینی روشنفکرپسند در رسانه‌ها بلند شد. شهاب اسفندیاری دیشب در اعتراض به صحبت‌های مدیرمسئول مجله ۲۴، از او خواستار پاسخ به سوال شباهت مجله‌اش با مجله آوینی شد.

«رسوایی» محبوب‌ترین فیلم از نظر بینندگان هفت

هدف «اخراجی ها» و «رسوایین، جدا کردن مرز دینداری کاسب کارانه از دینداری واقعی است. استقبال از فیلم هم نشان می دهد مردم با دینداری مشکل ندارند بلکه با ریاکاری مشکل دارند. البته برخی از مخالفان فیلم هم جزء همین ریاکاران هستند.هنرمند باید فرهنگساز باشد نه فرهنگ‌پذیر. هنرمند نباید به سمت ساخت آثاری برود که مخاطب می پسندد. بلکه باید آثاری بسازد که فرهنگساز هستند. سینما باید رسانه مردم نسبت به مسئولان باشد.

جنس نقدی که در عمار است نقد درون گفتمانی است

سال ۸۹ یک سال از ۹ دی گذشته بود که تعدادی از بچه‌های حزب اللهی آثاری درباره فتنه ۸۸ ساخته بودند که مورد حمایت قرار نمی‌گرفت و رسانه ملی هم حاضر به پخشش نبود. حدود ۱۹ فیلم مشخصا درباره فتنه ۸۸ ساخته شده بود بنابراین ما تصمیم گرفتیم سالنی اجاره کنیم…

سکوت عرب‌نیا درباره «چ» شکسته شد

عرب‌نیا با اشاره به سکانس پایانی تصریح کرد: درباره تجهیزات سنگینی که برای اجرای سکانس آخر آماده شده بود و دوستان اذعان دارند از ساعتها پیش از شروع فیلمبرداری تجهیزات آماده بوده باید بگویم این مساله صحت ندارد و با این روند می‌خواهند نرسیدن فیلم به جشنواره را به عدم حضور من در سکانس پایانی مربوط بدانند.

عرب‌نیا سکوت خود را درباره «چ» شکست

مدت زمان قرارداد من ۴ ماه و ۲۰ روز بود و من به آقایان گفته بودم که برنامه‌های دیگری دارم و آن‌ها باید خود را تنظیم می‌کردند که این کار را نکردند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.