وزیر بهداشت:خدمات بیمه‌ای دولت کافی نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: اختصاص بودجه شش هزار میلیارد تومانی، انقلاب بزرگی در سلامت مردم ایجاد می كند و در نتیجه ارتباط مالی بین پزشك و بیمار قطع خواهد شد.

شورای عالی بیمه سلامت؟ به سلامت!

با سپری شدن بیش از یك سال از ابلاغ برنامه پنجم توسعه اما اجرایی نشدن بسیاری از بندهای مهم آن سبب شده است تا چالش‌های متعددی در حوزه‌های مختلف گریبانگیر مردم شود.

تحقق ذخیره سازی 14 میلیارد مترمكعب گاز تا پایان برنامه پنجم توسعه

مدیرعامل شركت ذخیره سازی گازطبیعی ایران با تاكید بر اهمیت ذخیره سازی گازطبیعی در كشور، از ذخیره سازی 14 میلیارد متر مكعب گاز در مخازن زیر زمینی تا پایان برنامه پنجم توسعه كشور خبر داد.

كاهش سهم دانشجويی رشته‌های علوم انسانی از 46 درصد به 36 درصد

مديركل نظارت و ارزيابي آموزش عالي گفت: در حال حاضر 46 درصد دانشجويان كشور در رشته‌هاي علوم انساني تحصيل مي‌كنند كه بر اساس اصلاح سهم گروه‌هاي آموزشي بايد اين ميزان تا پايان برنامه پنجم به 36 درصد كاهش يابد.

جايگزينی اینترنت ملی با اینترنت جهانی دروغ بود

بی‌تجربگی و عدم تسلط خبرنگار آن سایت در پوشش اخبار موجب شده تا حتی اندکی تحقیق در خصوص همایشی که به آن استناد شده صورت نگیرد چرا که بر اساس مدارک موجود، همایشی که در این خبر به آن استناد شده در تاریخ ۱۶ اسفندماه سال ۸۹ در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شده بود که در اینجا با تاکید مجدد بر تکذیب این سخنان خاطر نشان می‌شود، این مطلب، هیچ گونه پایه و اساسی ندارد و مورد تأیید این وزارتخانه نیست.

نماینده مجلس دلال طرح‌های عمرانی حوزه انتخابیه‌اش نیست

قطعا دست های آلوده ای که به صورت نا مشروع با قول پروژه های عمرانی وارد مجلس می شوند و اعتماد کاذبی در دل مردم ایجاد می کنند. یکی از دلایل سستی ها و کمبودهای مجلس هستند. از راه های جلوگیری از این اتفاق نامیمون، آگاه کردن مردم در مورد وظایف و حوزه اختیارات نمایندگان است. شاید با از بین رفتن این پدیده ی غیراخلاقی فضای توجه به مسائل کلان و کلی تر در مجلس ایجاد شود.

روایت مشرق از علل تاخیر دولت در تقدیم لایحه بودجه به مجلس

تنها 6 هفته تا پایان سال جاری باقی مانده و نگرانی نمایندگان مجلس برای زمان ارائه لایحه بودجه سال 90 توسط دولت هر روز بیشتر می شود. این نگرانی البته دلایل زیادی دارد اما با نزدیک شدن به ماه اسفند ،‌بروز نگرانیها و درخواست از دولت برای ارائه لایحه با روشهای متفاوتی دنبال می شود.

نسبت ذهن و عمل برنامه‌ریزان با عقلانیت!

می گویند یک روز جمعه در پادگان، سرهنگی به سرباز گیر داد که چرا موهایت بلند است؟ برو اصلاح کن و برگرد. سرباز رفت و هر چه گشت، سلمانی های داخل شهر همه بسته بودند. می ترسید برگردد. چه کار…

پرسش پاسخ چالشی دانشجویان با عضو کمیسیون آموزش

دوره شبانه هم همین بود. قرار بود مازاد بر روزانه، شبانه گرفته شود. روز به روز شبانه زیاد و روزانه کم شده است/ اما به نظر من –که تصویب نهایی نشده هنوز- فضا داریم، استاد داریم، مکانی که دولتی هست داریم.اگر بیاوریم و همین جا دانشجو بگیریم،اولا نظارت بیشتر است و ثانیا استفاده می شود به نفع خود وزارت و دانشجوی غیر پولی.

سندهای بالادستی سکولار هم نیاز به سوگواری دارد

متأسفانه ذخیره دانش اقتصاد وزارت علوم به قدری کم است که برای رفع مشکل تأمین مالی دانشگاه ها طرح دانشجوی پولی را می نویسند مگر آنجا محل تولید علم نیست پس نخبگان آن کجا هستند که چنین طرحی از آن در نیاید