خاطره جلیلی از «وزارت کهنه سربازان» فرانسه

از یکی از دوستانم که برای تحقیق به فرانسه رفته بود خواستم اطلاعاتی را از خاطرات سربازان جنگ جهانی دوم از طریق وبلاگ، سایت و یا کتاب به من بدهد تا به عنوان الگو برای شهیدان خود از آن‌ها کمک بگیرم اما بعد فهمیدم آن‌ها خیلی فرا‌تر رفته‌اند و مکانی مثل «وزارت کهنه سربازان» تشکیل داده‌اند که فقط یک پی دی اف ۲۰۰ صفحه‌ای ماموریت‌های این وزارت است.

برنامه ترکیبی«شبی با مرتضی» برگزار می‌شود

مراسم پاسداشت بیستمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی با عنوان «شبی با مرتضی» طی سه شب در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود.

طالب‌زاده: آوینی مسئول تبیین ارزش زمان بود

شهید آوینی در واقع به دنبال این که در چه زمانی هست و زمان چه ارزشی دارد و چیستی انقلاب اسلامی بود. هیچ کسی این کار را نکرد آن هم با زبانی عرفانی و پر از ادبیات زیبا و با یک حالت وصل ، مثل کسی که دارد یک سلوک معنوی جدی می کند و می خواهد دیگران را یا شاهد بگیرد ویا آن ها را راهنماییشان کند ویا می خواهد بگوید که ما در کجای زمان هستیم . چقدر طول کشید که به این نقطه رسید .

آوینی کاری کرد که تاریخ ما با جنگ از بین نرود

مسعود فراستی، بهروز افخمی، نادر طالب زاده، وحید جلیلی و ابراهیم فیاض در مراسم‌ بیستمین‌ سالگرد شهادت سید‌مرتضی آوینی در برج میلاد درباره ابعاد فکری وی به ایراد سخنرانی پرداختند.

حکایت یک‌راه طی شده؛ نگاهی دیگر به آوینی

در این برنامه دکتر احمد‌رضا بیضایی، حجت‌الاسلام سیدعلی آتش‌زر و روح‌الله رشیدی به ترتیب موضوعات انقلاب اسلامی، سینما و دنیای جدید را از منظر شهید سیدمرتضی آوینی مورد بررسی قرار خواهند داد.

حجت السلام پناهیان: ما از هنر انقلاب جا مانده ایم

حجت‌الاسلام علی‌رضا پناهیان گفت: حقیقت این است كه ما از هنر انقلاب جا مانده‌ایم. اگر این اتفاق نیفتاده بود زودتر از این شاهد اتفاقات منطقه و بیداری اسلامی بودیم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.