اعتراض دانشجویان به تئاتر ساختارشکنانه

بسیج دانشجویی در پی برگزاری تئاتری ساختارشکنانه تحت عنوان حمایت از امور خیریه در دانشگاه علوم پزشکی تهران، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن آن اعلام کرد: علاوه بر برخورد با متولیان این اقدامات ناپسند به ویژه مسئولینی که مجوز به این برنامه را داده‌اند، باید از تکرار رویه مذکور نیز جلوگیری شود.

بسیج دانشجویی هم از حضور در برنامه روحانی انصراف داد

ما به احترام جمهوریت نظام و رئیس جمهور قانونی کشورمان علیرغم اینکه دوستانمان اطلاع داده بودند که سخنرانی ما زینت المجلس خواهد بود،‌ آمادگی خود را برای سخنرانی در حضور رئیس جمهور اعلام کردیم. اما شب گذشته به یکباره زمان سخنرانی ما را کاهش دادند که این بی‌احترامی به جامعه دانشگاهی است. بر همین اساس شورای بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران به این نتیجه رسید که در یک فرصت مناسب‌تر نقطه نظراتمان را به ایشان بیان کنیم.

روحانی ۱۶ آذر کجا می‌رود؟

علی رضا امیرآبادی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه رئیس‌جمهور در 16 آذر در این دانشگاه حضور می‌یابد، گفت: مراسم روز دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ایران ساعت 8 صبح روز یک شنبه 16 آذر در سالن همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می‌شود.

کاهش ظرفیت‌دستیاری پزشکی، به‌نفع مناطق محروم نیست

همانطور که گفته شد، عدم بکارگیری صحیح نیروی انسانی موجود اعم از پزشک عمومی و متخصص در اقصی نقاط کشور، در بوجود آمدن شرایط ناعادلانه موجود سهم بسزایی داشته و دارد و بدون شک، اصلاح وضعیت موجود مستلزم سامان بخشیدن به توزیع نیروی انسانی موجود می باشد. اما ساماندهی ارائه خدمت با نیروی فعلی نیز بایستی از سیاستهای تشویقی جهت توزیع مناسب و همینطور استفاده از سازوکارهای پذیرفته شده در دنیا مانند نظام ارجاع و پزشک خانواده استفاده شود.

در مقابل جریان‌های زیاده‌خواه حوزه سلامت ایستاده‌ایم

بسیج دانشجویی همچون گذشته ایستادگی خود را در مقابل جریان‌های زیاده خواه که در لباس دفاع از مردم ظاهر می‌شوند اعلام می‌دارد و امید داریم، این ایستادگی و پرداخت ریشه ای به این مشکلات، باعث رسیدن ما به نقطه مطلوب مد نظر مقام معظم رهبری در حوزه سلامت گردد، جایی که «بیمار به جز رنج بیماری درد دیگری نداشته باشد»

آینده بی‌سرانجام نظام سلامت؛ جریان دانشجویی هشدار می دهد

درحالی که متوسط پرداخت از جیب مردم در جهان 18 درصد است در نظام سلامت کشور ما این رقم به مرز بحرانی حدود 70 درصد رسیده است که این امر به ویژه برای اقشار ضعیف جامعه به معنای محرومیت از دسترسی به خدمات پزشکی می باشد و در واقع نموداری است از ناتوانی دولت در عمل به اصل 29 قانون اساسی.

برگزاری همایش «بسیج تمام شدنی نیست»

همایش «بسیج تمام شدنی نیست» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

وزیر بهداشت نباید سهامدار بخش خصوصی باشد

سازمان نظام پزشکی نیز یک صنف می باشد و بر اساس وظیفه ای که یک صنف بر عهده دارد، می بایستی برای دفاع از حقوق اعضای صنف خود اقدام کند، هرچند جریان حاکم بر نظام پزشکی، امروزه به نحوی از منافع لایه نازکی از پزشکان متخصص دفاع می کند که گویی پزشکان عمومی -که در واقع بدنه اصلی ارائه خدمات سلامت در کشور هستند- اصلاً عضو این سازمان نیستند.

هتک واجبات دینی حرکتی برنامه‌مند شده است!

نظایر حادثه ی ناگوار دانشگاه امیرکبیر، هرچند در کمال تاسف، بارها در شهرهای مختلف کشور مشاهده شده است، اما این بار، وقوع آن در محیط دانشگاه، نشان داد که مسئله ی هتک واجبات دین، و عدم تمایل به فراگیر شدن احکام اساسی اسلام عزیز، به حرکتی برنامه مند از سوی کسانی بدل گشته که مدعی حراست از حریم جامعه و دانشگاه هستند.

مجلس و دولت با فرافکنی شانه از مسئولیت خالی نکنند

ز دیدگاه ما مشکل اصلی امروز کشور نه سازمان/صندوق تامین اجتماعی و وزیر کار است و نه متهم کردن این و آن به فساد، صرف نظر از صحت و سقم آن. مشکل اصلی امروز مسائل اقتصادی و گرانی و تورم است و مجلس و دولت هیچکدام با هوچی گری و فرافکنی نمی توانند شانه از مسئولیت در قبال این امر مهم خالی کنند و خواه ناخواه هر دو به یک میزان مقصرند.