رئیس جمهور آمریکا پیروزی ایران را در سوریه پذیرفت/ ترامپ: صادقانه بگویم ایرانی‌ها در سوریه هرکاری می‌توانند بکنند

روز جمعه ترامپ در اظهاراتی پیروزی ایران را در سوریه پذیرفت. رئیس‌جمهور امریکا گفت: «من نمی‌خواهم امریکا تا ابد در سوریه بماند، سوریه فقط خاک است و مرگ. ایران دارد واقعاً افرادش را از سوریه بیرون می‌کشد، اما صادقانه بگویم هر کاری که می‌خواهند می‌توانند در سوریه انجام دهند.»

مناطق تحت تصرف ارتش سوریه و داعش+ نقشه و اینفوگرافیک

بحران سوریه از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ شروع شد و مخالفان مسلح دولت تحت عنوان‌های «ارتش آزاد» (الجیش الحُر) که در سال ۲۰۱۱ با برنامه کشورهای مخالف سوریه و مشارکت تعدادی از نظامیان جداشده از ارتش سوریه تشکیل شد. جبهه النصره که شاخه رسمی القاعده در سوریه به شمار می‌آید و گروه تروریستی داعش مهم‌ترین گروه‌های مسلح مخالف دولت به شمار می‌آیند.

مسکو در قبال اسد موضعش را تعییر نمی‌دهد

وزارت خارجه روسیه انتشار اخباری مبنی بر تغییر موضع مسکو نسبت به بحران سوریه و آینده اسد و نیز برخی خبرها مبنی بر توافق مسکو و واشنگتن برای سرنگونی وی را تکذیب کرد. در همین راستا یک روزنامه عبری نیز از تصمیم روسیه برای افزایش کمک‌ها به اسد ابراز نگرانی کرد.

اگر نمی‌جنگیم پس وقت مذاکره با اسد است

وزیر خارجه اسپانیا در مصاحبه‌ای از دولت‌های غربی خواست برای پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه با رئیس‌جمهور قانونی این کشور وارد مذاکره شوند.

ظریف: بحران سوریه، راه‌حل سیاسی دارد

وزیرامورخارجه در مورد بحث بحران سوریه گفت: مواضع ایران و اسپانیا برای حل بحران سوریه به یکدیگر نزدیک است و هر دو کشور بر راه‌حل سیاسی تأکید دارند.

اسد رئیس‌جمهور قانونی سوریه است

وزیر خارجه روسیه با اشاره به تلاش برخی کشورها برای استفاده از گروه‌های تروریستی علیه نظام سوریه تاکید کرد: اسد رئیس‌جمهوری قانونی سوریه است.

کاهش حضور تروریست‌ها در جنوب سوریه

منابع خبری رژیم صهیونیستی از کاهش حجم حضور گروهک‌های تروریستی در جنوب سوریه خبر دادند.

بشار اسد: سیاست روسیه ثابت است

رئیس جمهوری سوریه شب گذشته در یک گفتگوی تلویزیونی با اعلام اینکه سیاست روسیه در قبال دمشق ثابت است گفت: روابط تهران – دمشق عامل توازن در جهان عرب است.

آمریکا و رؤیایی به نام خاورمیانه جدید

ایجاد منطقه حائل در سوریه به بهانه حمله به داعش، اقدامی است که هدف ترکیه برای تضعیف دولت بشار اسد و هدف آمریکا؛ یعنی تقسیم سوریه در راستای «طرح خاورمیانه جدید» به سه بخش شیعی، سنی و کُرد را تأمین می‌کند.

پذیرش هر طرح به شرط حضور متحدان

رئیس جمهور سوریه با اشاره به لزوم حضور ایران و روسیه در قلب همه طرح‌های پیشنهادی برای حل بحران سوریه تأکید کرد که دمشق به آمریکا و کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی هیچ اطمینانی ندارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.