پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

داستان عکس؛ گرد فقر بر سر بشاگرد

دور حوضچه خالی آبی که چونان محتضری نفس‌های آخرش را می‌کشد، حلقه زده‌اند. دست‌وپای کوچک کودکانش رنگ خاک گرفته و تمام اسباب‌بازی‌شان چوب‌های خشک درختانی شده که از کپرها مانده؛ پیرزنی که داغ آفتاب روی داغ از دست دادن همسر و فرزندانش هم افتاده و پیرمردی که از درد به خود می‌پیچد و سر به بیابان می‌گذارد.
نبود آب سالم موجب شیوع انواع بیماری‌ها شده است

حضور مجدد وزیر بهداشت در منطقه بشاگرد

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی برای پنجمین بار به منطقه محروم بشاگرد رفت؛ این بار اما در قامت وزیر. به روستای ۱۰ هزار نفره “درپهن” سر زد تا اوضاع بهداشت و سلامتش را بررسی کند.

عکس: زلزله‌زدگان بشاگرد دوباره کپرنشین شدند

زمین لرزه‌ای به بزرگی 6.2 در امواج درونی زمین اردیبهشت ماه سالجاری به بیش از 70 درصد از واحدهای مسکونی و بسیاری از زیرساختها شامل آب، برق، مخابرات و راههای روستایی خسارت زد. اما با گذشت بیش از 9 ماه از وقوع این زمین لرزه به دلیل روند کند ساخت و آماده سازی منازل زلزله زدگان، ساکنان این منطقه پس از تجربه سالها زندگی در منازل مسکونی جدید بار دیگر به کپرنشینی روی آورده اند.

آخرین اخبار از زلزله بشاگرد و جاسک

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از اعزام ۱۰ تیم ارزیاب و دو فروند بالگرد در پی زلزله ۲ / ۶ ریشتری در بندر جاسک خبر داد.

سبک زندگی فاخر در میان کپر نشینان

گزارش پیش رو، «گزارش گونه ای» از اردوی جهادی محبین الائمه می باشد. گروه جهادی محبین الائمه، نوروز 92 با هدف ساخت 2 مسجد در منطقه صولان از توابع قلعه گنج کرمان برگزار شد.

مدارس کپری همچنان دانش‌آموز دارد

علیرغم ساخت مدارس، همچنان در برخی از مناطق مدارس کپری ایجاد می‌شود، چرا که به علت‌های مختلف فرهنگی پس از مدتی اهالی روستا علیرغم داشتن مدرسه از آن منطقه کوچ می‌کنند و به منطقه دیگری می‌روند و انتظار احداث مدرسه در همان منطقه‌ای که ساکن شده‌اند را دارند، این در حالیست که در روستاهای این مناطق چندین مدرسه وجود دارد که استفاده‌ مطلوبی از آنها نمی‌شود.

گزارش تصویری: کمبود آب آشامیدنی در بشاگرد

روستای دستگرد شهرستان بشاگرد با صد و پنجاه خانوار جمعیت از نعمت آب اشامیدنی سالم محروم است و مردم روستا به سختی و با آب غیربهداشتی زندگی خود را سپری می کنند.

«حاج عبدالله والی» از نگاه مردم بشاگرد

حاج عبدالله والی مجاهدی عاشق خدمت بود، مردی که در روزهایی که بسیاری علاقه ای به حضور در مناطق محروم نداشتند، نور امید و زندگی را در دل مردمان منطقه بشاگرد زنده کرد.

اقدامات مخلصانه حاج عبدالله موجب استحکام جمهوری اسلامی است

بعضی ها هستند، هر كاری می‌خواهند بكنند، قبل از اينكه كار انجام بگيرد، تابلويش را می زنند! مدتها اين تابلو آنجاست، هيچ كاری هم انجام نگرفته. بعضيها هم نه، كار را انجام می دهند، هيچ تابلويی هم ندارد.

پرونده‌ای برای کتاب «تا خمینی‌شهر»

حاج عبدالله اگر فقط همین را می‌ شنید که امام از وضع بشاگرد ناراحت شده اند، حاضر بود هر چه دارد بدهد تا حزن امامش را به لبخندی آرام کند. حاجی عاشق و مرید امام است. او تصویر معصومین را در صورت امام می‌ بیند و با جان و دل پذیرفته است که باید با سربازی امام، سرباز حضرت بقیة الله (عج) باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.